Przejdź do treści
VII RAJD PIESZY GUMNISKA 2013
23 października 2013

VII RAJD PIESZY GUMNISKA 2013

W dniu 03 października 2013 roku odbył się VII Szkolny Rajd Pieszy ?Gumniska 2013?.

No Valid Folder Selected

Pieszą wędrówkę rozpoczęliśmy od wyjścia ze szkoły udając się do Latoszyna. Następnie po pokonaniu części trasy wiodącej pod górę, na przyleśnej polanie mogliśmy odpocząć, rozpalić ognisko, upiec kiełbasę i podziwiać wspaniałe widoki na rozciągające się łąki i leśne pagórki. Wypoczęci ruszyliśmy w dalszą trasę docierając do punktu widokowego wzniesienia w Gumniskach, gdzie można było zachwycać się otaczającym krajobrazem. Dalsza wędrówka prowadziła przez wąwóz leśny, którym zeszliśmy do Lasu Wolica. Po krótkim odpoczynku pomaszerowaliśmy do szkoły. Ponownie zebrała się liczna grupa wytrwałych piechurów (40 uczniów). W Rajdzie wzięły  udział:           ze szkoły podstawowej klasy: 4r.n; 5,6r.n , ze szkoły gimnazjalnej klasy: IG; I/II/IIIG, ze szkoły przysposabiającej do pracy klasy: 1PA; 1/2PC;2PA;2PB;2/3PC;3PA.
Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: Jadwiga Parys, Danuta Wadas, Karina Lewtak, Monika Król-Moździerz, Joanna Janiec, Marta Reguła, Anita Zachara-Kusek, Barbara Rubach, Ewa Górecka. Za organizację Rajdu byli odpowiedzialni: Danuta Wadas i Łukasz Drąg. Głównym celem Rajdu  było wyrabianie nawyku aktywnego uczestnictwa w działalności o charakterze turystyczno ? rekreacyjnym; integracja dzieci z poszczególnych klas; kształtowanie pozytywnych postaw wobec przyrody oraz wzbudzanie uczuć estetycznych w wyniku obserwacji przyrody; zdolność pokonywania zmęczenia, kształtowanie wytrzymałości, orientacji i odwagi; umiejętność rozpalania i gaszenia ogniska, pieczenia kiełbasy.  Dziękujemy wszystkim nauczycielom za włączenie się w przygotowanie VII Szkolnego Rajdu Pieszego.

Skip to content