Przejdź do treści
VI  WOJEWÓDZKI KONKURS RECYTATORSKI SZKÓŁ SPECJALNYCH
28 marca 2013

VI WOJEWÓDZKI KONKURS RECYTATORSKI SZKÓŁ SPECJALNYCH

Podczas VI Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Szkół Specjalnych w Jaśle, przebiegającego w tym roku pod hasłem  „W tajemniczym świecie baśni” naszą placówkę reprezentowało sześciu uczestników.

No Valid Folder Selected

Zgodnie z ideą organizatorów nasi uczniowie zarówno tematyką utworów jak i ubiorem nawiązywali do bajkowych postaci.
Mateusz Kontrabecki w stroju pastuszka, Sylwia Wojtuła  w starodawnym czepku i fartuszku oraz Mateusz Kwiatek ucharakteryzowany na romantycznego poetę, a także Aneta Wołowiec w pięknej liliowo – srebrnej peruce wraz z krasnoludkiem występowali w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów. Wszyscy otrzymali sympatyczne upominki oraz dyplomy „za piękną recytację wiersza i występ na scenie…”.
Natomiast uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy: Dominika Nowicka – w stroju dżokeja i Kamil Kliś – jako długowłosy rycerz zdobyli uznanie jury, okazałe nagrody oraz dyplomy „za szczególnie piękną recytację wiersza, osobowość sceniczną i ciekawą interpretację tekstu”.
Ta szlachetna, bajkowa rywalizacja przebiegała w atmosferze wzajemnej życzliwości i empatii. Dziękujemy organizatorom za wielkie starania, aby ten konkurs mógł się odbywać już po raz szósty i przywracać wiarę wszystkim – małym i dużym aktorom „żywego słowa” w sens żmudnej pracy nad każdym  wersem.
Opiekę artystyczną nad uczniami sprawowała p. Bogusława Strzyż, natomiast o piękne kostiumy sceniczne zadbała p. Anna Chęciek.

Dodatkowe informacje na temat przebiegu imprezy można znaleźć na stronie: http://www.terazjaslo.pl/tutaj-nie-ma-lepszych-i-gorszych-kazdy-zostaje-doceniony/5401

Skip to content