Przejdź do treści
VI WOJEWÓDZKI RAJD PIESZY „MAŁA 2015”
26 października 2015

VI WOJEWÓDZKI RAJD PIESZY „MAŁA 2015”

W dniu 22 października 2015 roku w miejscowości Głobikowa odbył się, już po raz szósty, rajd pieszy dla uczniów z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym lub znacznym  z województwa podkarpackiego. Organizatorem rajdu był Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy oraz Starostwo Powiatowe w Dębicy. No Valid Folder Selected

Otwarcia rajdu dokonali: pani Barbara Pelczar – Białek – dyrektor Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Starostwa Powiatowego w  Dębicy,  pan Krzysztof Lipczyński – dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica, pani Bożena Dziadosz – dyrektor Zespołu Szkół w Głobikowej oraz pani  Marta Biłas – dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy. Wśród przybyłych 50 uczestników znaleźli się uczniowie klas gimnazjalnych oraz przysposabiających do pracy ze szkół specjalnych z Mielca, Strzyżowa, Kolbuszowej Dolnej, Mrowli, Ropczyc, Sędziszowa Małopolskiego, Rudnika nad Sanem i Dębicy. Trasa rajdu wiodła od Szkolnego Schroniska Młodzieżowego „Rozdzielnia Wiatrów” w Głobikowej przez Kamieniec, Kujawy, Małą i kończyła się w Głobikowej. Uczestników Rajdu zaszczycili swoją obecnością Mateusz Pasek – Wicestarosta Powiatu Dębickiego oraz Mateusz Smoła – Przewodniczący Rady Powiatu.
We wspólnym marszu, podobnie jak rok temu, wzięli udział sponsorzy Rajdu: pan Wacław Smoleń, pani Barbara Bandzyra, pani Agnieszka Krzemień i pan Zbigniew Bandzyra. Pomysłodawcą rajdu była pani Danuta Wadas, a nad sprawnym i bezpiecznym jego przebiegiem czuwali nauczyciele ZSS w Dębicy: pani Barbara Kołodziej, pan Łukasz Drąg i Marek Kramarz. Uroczystego wręczenia nagród reprezentantom poszczególnych placówek dokonał pan Roman Bukowski. Rajd odbył się dzięki wsparciu finansowemu i materialnemu osób: Wacława Smolenia, Romana Bukowskiego właściciela Piekarni „Bukowski” z Dębicy, Janusza Wiktora właściciela Cukierni „Wiktor” w Dębicy, Barbary i Zbigniewa Bandzyra właścicieli firmy Euro-Dom w Kozłowie, Agnieszki Krzemień, a także związku zawodowego NSZZ „Solidarność” przy Firmie Oponiarskiej w Dębicy. Sponsorem nagród był Starosta Powiatu Dębickiego pan Andrzej Reguła.

 

Najnowsze wpisy

Skip to content