Przejdź do treści
VI WOJEWÓDZKI FESTIWAL DLA DZIECI I MŁODZIEŻY Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ „I TY MASZ TALENT”
12 grudnia 2019

VI WOJEWÓDZKI FESTIWAL DLA DZIECI I MŁODZIEŻY Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ „I TY MASZ TALENT”

Dnia 10 grudnia 2019 roku, w Pustkowie Osiedlu, odbył się VI Wojewódzki Festiwal dla Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnością Intelektualną „I TY MASZ TALENT”. Festiwal zorganizował Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy przy współudziale Starostwa Powiatowego w Dębicy, Gminy Dębica oraz Centrum Kultury i Bibliotek gminy Dębica. Głównym organizatorem i koordynatorem festiwalu była pani Anna Chęciek – nauczyciel Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy. No Valid Folder Selected Każdego roku zwiększa się liczba uczestników. Podczas tej edycji mogliśmy podziwiać dzieci z Ochronki Zgromadzenia Sióstr Służebniczek BDNP Publicznego Przedszkola Integracyjnego w Dębicy, Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr 2 w Dębicy, Publicznego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi w Pustkowie Osiedlu oraz uczniów: Szkoły Podstawowej nr 5, nr 8  i nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Dębicy, Zespołu Szkół Specjalnych w Stalowej Woli i w Dębicy.  Najstarsi uczestnicy festiwalu to podopieczni Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych z Frysztaka, Krosna, Leżajska, Mrowli, Ropczyc, Stalowej Woli oraz Strzyżowa. Na scenie zaprezentowało się 97  młodych artystów w  czterech kategoriach wiekowych: I. Przedszkola i młodsze klasy Szkoły Podstawowej, II. Szkoła Podstawowa – grupa młodsza, III. Szkoła podstawowa – grupa starsza oraz IV. Szkoły SPDP. Festiwalowa publiczność mogła podziwiać wspaniałe występy recytatorskie, wokalne, taneczne i teatralne. Wykonawcy udowodnili, że w każdym drzemią jakieś zdolności. Nauczyciele i opiekunowie dołożyli wszelkich starań, aby w pełni wykorzystać możliwości, jakimi obdarzyła uczestników natura. Dziecko widzi siebie przez pryzmat swoich rodziców, nauczycieli oraz tego, co o sobie słyszy. Udział w festiwalu to jeden z wielu kroków na drodze do wzmacniania poczucia własnej wartości.  „Jeśli dziecko żyje w atmosferze aprobaty, uczy się lubić siebie. Jeśli dziecko żyje w atmosferze akceptacji i przyjaźni, uczy się tego, jak znaleźć miłość w świecie” (Kropla, 1994r.) Wszystkie występy były na bardzo wysokim poziomie, zgodnie przyznało jury w składzie: pani Karina Watoła – wicedyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy, pan Marcin Ciszek – dyrektor Centrum Kultury i Bibliotek gminy Dębica oraz pan Grzegorz Stec – Przewodniczący Komisji Oświaty w Dębicy. Dlatego też, we wszystkich  kategoriach wiekowych przyznano uczestnikom pierwsze miejsce. Wręczono również nagrodę Grand Prix festiwalu. Powędrowała ona do Patryka Kaczora z SOSW w Ropczycach. Przyznano również dwie nagrody specjalne. Pierwsza, przyznana przez Zarząd Stowarzyszenia – „Z Potrzeby Serca”, trafiła w ręce SOSW w Mrowli. Druga, przyznana przed Radę Rodziców Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy powędrowała do Wojciecha Barana z ZSS w Dębicy. Współorganizatorami przedsięwzięcia byli: pani Monika Król – Moździerz, pani Anita Zachara-Kusek, pani Anna Borkowska, pani Anna Jurkiewicz, pani Barbara Kołodziej,  pani Magdalena Przybycień, pan Andrzej Gruszecki, pan Paweł Stachnik. W przygotowaniach organizatorów wspierali: pani Natalia Barnaś, pan Łukasz Drąg, pani Ewelina Gibek, pani Krystyna Gałat,  pan Marek Kramarz. Zespół Szkół Specjalnych w organizacji festiwalu wsparli: pan Stanisław Rokosz – wójt gminy Dębica, pan Piotr Chęciek – starosta powiatu dębickiego, pan Marcin Ciszek – dyrektor CKiB gmina Dębica, pani Karina Watoła – prezes stowarzyszenia „Z Potrzeby Serca” w Dębicy, pan Stanisław Leski – prezes GAS TRAIDING Podkarpacie, pan Tomasz Wróbel – prezes zarządu MPC w Dębicy, pan Jan Sawicki – prezes SAFRAN TRANSMISSION, Jacek Gil – prezes zarządu spółki WODOCIĄGI DĘBICKIE, pan Łukasz Paluch – ADM Dębica, pan Łukasz Obrzut – LEWIATAN Podkarpacie, pani Anna Mikrut – prezes FUNDACJI ŚNIEŻKI „TWOJA SZANSA”, pan Stanisław Czaja – właściciel BBC COMPANY, panowie Tomasz Bukowski I Rafał Moździerz –  MOTO OGRÓD DĘBICA,  państwo Danuta i Marcin Michalscy – właściciele sklepu LEWIATAN, Państwo Magdalena i Kazimierz Szymaszek – właściciele piekarni Szymaszek.

Najnowsze wpisy

Jadłospis Smaki Radości
Jadłospis Smaki Radości

30 października 2020

Komunikat  28.10.2020
Komunikat 28.10.2020

28 października 2020

Komunikat
Komunikat

24 października 2020

MARCINKOWE ROGALE POMOGĄ WOJTKOWI
MARCINKOWE ROGALE POMOGĄ WOJTKOWI

20 października 2020

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

17 października 2020

Skip to content