Przejdź do treści
V WOJEWÓDZKI RAJD PIESZY „POŁOMIA 2014”
22 października 2014

V WOJEWÓDZKI RAJD PIESZY „POŁOMIA 2014”

W dniu 16 października 2014 roku w miejscowości Głobikowa odbył się, już po raz piąty, rajd pieszy dla uczniów z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym lub znacznym  z województwa podkarpackiego. Organizatorem rajdu był Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy oraz Starostwo Powiatowe w Dębicy.

No Valid Folder Selected Otwarcia rajdu dokonali: pani Barbara Pelczar-Białek – Dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w  Dębicy, pan Marek Mikrut – Kierownik Referatu Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Gminy w Dębicy, pani Bożena Dziadosz – dyrektor Zespołu Szkół w Głobikowej oraz pani  Marta Biłas – dyrektor ZSS w Dębicy. Wśród przybyłych uczestników znaleźli się uczniowie klas gimnazjalnych oraz przysposabiających do pracy ze szkół specjalnych z Mielca, Strzyżowa, Frysztaka, Mrowli, Rudnika nad Sanem i Dębicy. Trasa rajdu wiodła od Szkolnego Schroniska Młodzieżowego „Rozdzielnia Wiatrów” w Głobikowej przez Południk, Gębiczynę, Gorzejową – gdzie zwiedziliśmy drewniany kościół z XVIII wieku pod wezwaniem św. Grzegorza, Połomię, Południk i kończyła się w Głobikowej. W tym roku we wspólnym marszu uczestniczyli także sponsorzy: pan Wacław Smoleń i pan Zbigniew Bandzyra. Pomysłodawcą rajdu była pani Danuta Wadas, a nad sprawnym i bezpiecznym jego przebiegiem czuwali nauczyciele ZSS w Dębicy: panie Barbara Kołodziej i Jadwiga Parys oraz panowie pan Łukasz Drąg i Marek Kramarz. Rajd odbył się dzięki wsparciu finansowemu i materialnemu osób: Wacława Smolenia, Romana Bukowskiego właściciela Piekarni „Bukowski” z Dębicy, Janusza Wiktora właściciela Cukierni „Wiktor” w Dębicy, Zbigniewa Bandzyra. Sponsorem nagród był Starosta Powiatu Dębickiego pan Władysław Bielawa.

Najnowsze wpisy

Komunikat  28.10.2020
Komunikat 28.10.2020

28 października 2020

Komunikat
Komunikat

24 października 2020

MARCINKOWE ROGALE POMOGĄ WOJTKOWI
MARCINKOWE ROGALE POMOGĄ WOJTKOWI

20 października 2020

JADŁOSPIS 19.10-30.10
JADŁOSPIS 19.10-30.10

19 października 2020

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

17 października 2020

Skip to content