Przejdź do treści
V WOJEWÓDZKI FESTIWAL ” I TY MASZ TALENT”
17 grudnia 2018

V WOJEWÓDZKI FESTIWAL ” I TY MASZ TALENT”

Dnia 13 grudnia 2018 roku, w Pustkowie Osiedlu, odbył się V Wojewódzki Festiwal dla Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnością Intelektualną „I TY MASZ TALENT”. Festiwal zorganizował Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy przy współudziale Starostwa Powiatowego w Dębicy i Centrum Kultury i Bibliotek gminy Dębica. Głównym organizatorem i koordynatorem festiwalu była pani Anna Chęciek – nauczyciel Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy. Współorganizatorami przedsięwzięcia byli: pani Anna Borkowska, pani Helena Frodyma, pani Ewelina Gibek, pani Anna Jurkiewicz, pani Barbara Kołodziej, pani Monika Król – Moździerz, pani Magdalena Przybycień, pani Małgorzata Toczyńska – Ożóg, pani Anita Zachara-Kusek, pani Aneta Żądło,  pan Łukasz Drąg, pan Andrzej Gruszecki, pan Paweł Stachnik. No Valid Folder Selected No Valid Folder Selected

Każdego roku zwiększa się liczba uczestników. Podczas tej edycji mogliśmy podziwiać dzieci z Ochronki Zgromadzenia Sióstr Służebniczek BDNP Publicznego Przedszkola Integracyjnego w Dębicy, Miejskiego Przedszkola nr 2 w Dębicy oraz uczniów: Szkoły Podstawowej nr 5 i nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Dębicy, Zespołu Szkół Specjalnych w Stalowej Woli i Dębicy.  Najstarsi uczestnicy festiwalu to podopieczni Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych z Frysztaka, Krosna, Leżajska, Lubaczowa, Mrowli, Ropczyc oraz Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych z Mielca. Na scenie zaprezentowało się 93  młodych artystów w  czterech kategoriach wiekowych: I. Przedszkola i młodsze klasy szkoły podstawowej, II. Szkoła podstawowa, III. Gimnazjum i starsze klasy szkoły podstawowej oraz IV. Szkoły ponadgimnazjalne. Festiwalowa publiczność mogła podziwiać wspaniałe występy recytatorskie, wokalne, taneczne, teatralne oraz pokaz prac plastycznych i sztuczek magicznych. Wykonawcy udowodnili, że w każdym drzemią jakieś zdolności. Nauczyciele i opiekunowie dołożyli wszelkich starań, aby w pełni wykorzystać możliwości, jakimi obdarzyła uczestników natura. Dziecko widzi siebie przez pryzmat swoich rodziców, nauczycieli oraz tego, co o sobie słyszy. Udział w festiwalu to jeden z wielu kroków na drodze do wzmacniania poczucia własnej wartości.  ?Jeśli dziecko żyje w atmosferze aprobaty, uczy się lubić siebie. Jeśli dziecko żyje w atmosferze akceptacji i przyjaźni, uczy się tego, jak znaleźć miłość w świecie? (Kropla, 1994r.) Wszystkie występy były na bardzo wysokim poziomie, zgodnie przyznało jury w składzie: Pani Elżbieta Kłęczek – dyrektor Specjalistycznej Placówki Wsparcia Dziennego i Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka w Dębicy, Pan Marcin Ciszek ? dyrektor Centrum Kultury i Bibliotek gminy Dębica oraz Pan Grzegorz Stec – Przewodniczący Komisji Oświaty Dębicy. Dlatego też we wszystkich  kategoriach wiekowych przyznano uczestnikom pierwsze miejsce.
PRZEDSZKOLA I MŁODSZE KLASY SZKOŁY PODSTAWOWEJ
1.    Mini scenka „Leśny sklepik” -Ochronka Zgromadzenia Sióstr Służebniczek BDNP Publiczne Przedszkole Integracyjne (M. Aleksandrowicz, A. Grzybowska, R. Mekla, G. Michałek, A. Nowicki, F. Węgrzyn).
2.    Mini scenka „Mój przyjaciel” -MP nr2  Dębica (T. Jabłkowski, P. Kosa, A. Lewicki, F. Niedbalec, H. Parys, P. Stanek)
3.    Taniec „Piano”- ZSS  Dębica (A. Dubiel, J. Fryz, K. Kuta, T. Mądro, A. Kilian)
4.    Taniec „Mamma mia!” – ZSS  Dębica (J. Grecka, M. Szczepańska)
SZKOŁA PODSTAWOWA
1.    Paulina Kisała  – piosenka „Pięknie żyć” – SOSW  Ropczyce
2.    Julia Dąbek, Amelia Wraga – taniec „Mario czy już wiesz” – ZSS Stalowa Wola
3.    Natalia Hołota, Julia Sikora – piosenka „Bursztynek – ZSS Dębica
4.     Patryk Zieliński – prezentacja prac plastycznych – SP 11
5.    Krzysztof Zahorski – piosenka „Jedzie, jedzie Mikołaj” – SOSW Krosno
6.    Anielski Taniec  – SOSW Mrowla (P. Fąfara, M. Gniewek, G. Szczepańska, I. Szkota, K. Wątroba, D. Wysakowski)
7.    Gabriel Idczak – wiersz ” Kurczę blade” –  SOSW Krosno
8.    Mateusz Duraj – piosenka „Przyjaciel mój”- ZSS Dębica
9.    Taniec „Ding Dong” – ZSS Stalowa Wola (L. Bąk, K. Dąbal, J. Dąbek, J. Kozieł, K. Majewska, A. Wraga)
10.    Natalia Bystrek, Mateusz Sarama – piosenka ” Moja ojczyzna” – PZPSW Mielec
11.    Katarzyna Bielak taniec „Miłość w Zakopanem” – SP11 Dębica
12.    Zespół „Ludki”- „Taniec Kapeluszy” – SOSW Frysztak (A. Dziadosz, M. Dziadosz, W. Kasperek, W. Kosiba, S. Skórę)
GIMNAZJUM, STARSZE KLASY SZKOŁY PODSTAWOWEJ
1.    Zespół „Frajda” – taniec „Polsce na urodziny” – SOSW Lubaczów (P. Guc, A. Langner, M. Skibińska, G. Szajdecka, P. Winiarz)
2.    Zespół „Niebieskie motyle” – taniec „Najtrudniejszy pierwszy krok” – ZSS Dębica (A. Ujazda, J. Jaje, M.Krawiec, R. Płoch, A. Romański)
3.    Kamil Walko- piosenka „Już taki jestem zimny drań” – SOSW Frysztak
4.    Zespół SP 5 – piosenka „Miłość w Zakopanem” – SP5 Dębica (J. Dobek, M. Kubek, S. Gil, H. Ryba)
5.    Aleksandra Matelowska, Jagoda Głowińska – wiersz „Żaba’ – SOSW Krosno
SZKOŁA PONADGIMNAZJALNA
1.    Przemysław Kupiec – piosenka „Ona jest ze snu” -ZSS Dębica
2.    Taniec zimowy – SOSW Leżajsk (K. Karus, N. Wilk, D. Wesołowska)
3.    Anna Lorek, Patryk Kaczor – piosenka „Pada śnieg” – SOSW Ropczyce
4.    Taniec Aniołów – ZSS Dębica (M. Erazmus, A. Wołowiec, P. Kupiec, K. Rokita)
5.    Marzena Nowak, Patryk Krzysik – piosenka „Tam na błoniu”- SOSW Krosno
6.    Szymon Komaniecki – sztuczki magiczne – PZPSW Mielec
7.    Skoczylas Piotr – wiersz „Wszystko to masz w Sylwestra” – SOSW Leżajsk
8.    Patryk Różycki – piosenka „Wigilia dla wędrowca” – PZPSW Mielec
9.    Sylwia Ciepła- taniec „Baba Yetu”- SOSW Lubaczów
10.    Katarzyna Słąba – piosenka „Czy ten pan i pani” – ZSS Dębica
11.    Natalia Bożek – piosenka „Świat muzyką malowany” – SOSW Leżajsk
12.    Michał Hyjek – piosenka „Zacznij od Bacha” – PZPSW Mielec
13.    Patryk Jaszcz – piosenka „Mielecki Rapton”-PZPSW Mielec
Wręczono również trzy nagrody Grand Prix festiwalu. Pierwsza z nich powędrowała do Szymona Komanieckiego z PZPSW z Mielca. Drugą przyznała prezes stowarzyszenia „Z Potrzeby Serca” pani Karina Watoła. Wyróżniła reprezentantów SP nr 5 w Dębicy – Szymona Gila wraz z zespołem. Trzecie Grand Prix przyznał pan Marcin Ciszek – dyrektor Centrum Kultury i Bibliotek. Nagrodę otrzymała grupa taneczna „Anioły” z ZSS w Dębicy.
Zespół Szkół Specjalnych w organizacji festiwalu wsparli: pan Stanisław Rokosz – wójt gminy Dębica, pan Piotr Chęciek – starosta powiatu dębickiego, pan Marcin Ciszek – dyrektor CKiB gmina Dębica, pani Karina Watoła -prezes stowarzyszenia „Z Potrzeby Serca” w Dębicy, pan Stanisław Leski – prezes GAS TRAIDING Podkarpacie, pan Tomasz Wróbel – prezes zarządu MPC w Dębicy, pan Jan Sawicki – prezes SAFRAN TRANSMISSION, Jacek Gil – prezes zarządu spółki WODOCIĄGI DĘBICKIE, pani Anna Mikrut – prezes FUNDACJI ŚNIEŻKI „TWOJA SZANSA”, pan Stanisław Czaja – właściciel BBC COMPANY, zarząd MKS DĘBICA, panowie Tomasz Bukowski i Rafał Moździerz –  MOTO OGRÓD DĘBICA,  państwo Danuta i Marcin Michalscy – właściciele sklepu LEWIATAN, Państwo Magdalena i Kazimierz Szymaszek – właściciele piekarni Szymaszek.

Skip to content