Przejdź do treści
TURNIEJ WIEDZY SZKOLNICTWA SPECJALNEGO
24 czerwca 2015

TURNIEJ WIEDZY SZKOLNICTWA SPECJALNEGO

17 kwietnia 2015 roku w SOSW w Mrowli odbył się Wojewódzki Turniej Wiedzy Szkolnictwa Specjalnego pod hasłem „Gawęda o Miłości Ziemi Ojczystej”. No Valid Folder Selected

Założeniem turnieju było kształtowanie świadomości i postaw patriotycznych młodego pokolenia poprzez upowszechnianie wiedzy o patriotyzmie, historii oraz tradycji polskiej. Celem było również uczestnictwo i działania w rozwoju i popularyzacji środowiska lokalnego oraz prezentowanie postaw szacunku i miłości do stron rodzinnych, miejsca zamieszkania.
Naszą szkołę w turnieju reprezentowała czteroosobowa drużyna, w skład której wchodzili: Sylwia Wojtuła, Mateusz Kontrabecki, Jagoda Jakubek i  Michał Zaborowski, przygotowana pod kierunkiem pani Danuty Wadas. Turniej przebiegał w trzech etapach. Na początku każda z drużyn miała za zadanie zaprezentować swoje rodzinne strony, tradycje szkolne, społeczność lokalną, folklor, muzykę regionalną, potrawy i inne ciekawostki. Druga konkurencja polegała na odpowiadaniu na pytania konkursowe. Ostatnią konkurencją był udział drużyn w zadaniach przygotowanych przez organizatorów, a dotyczących wiedzy o Polsce.
Zdobyliśmy II miejsce. Turniej był okazją do zaprezentowania swojej wiedzy, postawy patriotyzmu lokalnego, poznania tradycji i zwyczajów prezentowanych przez innych uczestników, ale również do wspaniałej zabawy i zawarcia nowych znajomości.

 

Najnowsze wpisy

JADŁOSPIS
JADŁOSPIS

18 października 2021

PODZIĘKOWANIE
PODZIĘKOWANIE

16 października 2021

,,Kawałek siebie dla Ciebie”
,,Kawałek siebie dla Ciebie”

16 października 2021

,,Kawałek siebie dla Ciebie”
,,Kawałek siebie dla Ciebie”

16 października 2021

Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej

15 października 2021

Skip to content