Przejdź do treści
TURNIEJ BOWLINGOWY „OLIMPIAD SPECJALNYCH” W DĘBICY
9 maja 2019

TURNIEJ BOWLINGOWY „OLIMPIAD SPECJALNYCH” W DĘBICY

W dniu 28 marca 2019 roku w Klubie LAGUNA w Ropczycach odbył się VIII Podkarpacki Turniej Bowlingowy „Olimpiad Specjalnych” w Dębicy. Organizatorem tego przedsięwzięcia byli: Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy, Oddział Regionalny Olimpiad Specjalnych Klub „DRAGON” Olimpiad Specjalnych, Powiat Dębicki, Gmina Dębica i GOSiR Pustków. Podczas zawodów swoją obecnością zaszczycili nas: Mariusz Szewczyk ? burmistrz miasta Dębica, Honorata Telega – Dyrektor Regionalny ?OS?- odd. Podkarpackie. Po oficjalnej ceremonii – wniesieniu flagi i przysięgi zawodniczej- Pani Honorata Telega Dyrektor OS ogłosiła Turniej za otwarty. No Valid Folder Selected

Głównym założeniem turnieju jest popularyzacja bowlingu jako dyscypliny dla osób niepełnosprawnych intelektualnie oraz wyłonienie zwycięzców do zawodów ogólnopolskich. W zawodach wzięło udział 15 drużyn z województwa podkarpackiego: SOSW Strzyżów, SOSW Przemyśl, SOSW Ropczyce, ZSS Tarnobrzeg, ZSS Stalowa Wola, , PSONI Mielec, ŚDS Mielec, SOSW Krosna, SOSW Lubaczów, ?Iskra? Mielec, ZSS Dębica, ?Gepard? Mielec, ?Burza? Mielec, ZSS Jasło, ?Jeżyk? Rzeszów . Rozgrywki Turnieju bowlingowego prowadzone były w kategorii kobiet, które podzielone były na 6 grup sprawnościowych. Natomiast w kategorii mężczyzn ustalono 11 grup sprawnościowych. Spotkania toczyły się na czterech torach bowlingowych. Wszystkie placówki uczestniczące w zawodach otrzymały cenne nagrody rzeczowe, a najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach uhonorowano medalami.
W kategorii kobiet nasze zawodniczki bardzo dobrze się zaprezentowały zajmując:
Grupa I – I miejsce Zbylut Kaja ZSS Dębica,
Grupa II – I miejsce Czerepak Weronika ZSS Dębica,
Grupa II ? IV miejsce Świątek Patrycja
W kategorii mężczyzn również dobre wyniki uzyskali nasi zawodnicy:
Grupa I – III miejsce Maziarka Jarosław, a V miejsce Jukowski Kamil ZSS Dębica
Grupa II – II miejsce Czuba Dawid, a IV miejsce Świątek Piotr ZSS Dębica
Grupa III ? I miejsce Lada Bartosz  ZSS Dębica

Sponsorami zawodów byli: Club Laguna, Firma O.B.A. sp. z.o.o, UPM Service, piekarnia Adam Ciszek,.
Zawody przygotowali i przeprowadzili nauczyciele Zespołu Szkól Specjalnych w Dębicy Pan Marek Kramarz, Zbigniew Rajnfus, Łukasz Drąg i Urszula Burkart, Karolina Warżel. Serdecznie dziękujemy za pomoc przy organizacji turnieju wszystkim darczyńcom i współorganizatorom.

 

Najnowsze wpisy

Jadłospis
Jadłospis

15 kwietnia 2024

BIERZMOWANIE
BIERZMOWANIE

11 kwietnia 2024

Jadłospis
Jadłospis

8 kwietnia 2024

Skip to content