Przejdź do treści
START HARCERSKI „ODKRYWANIE TAJEMNIC-ZABAWA W DETEKTYWA
9 października 2014

START HARCERSKI „ODKRYWANIE TAJEMNIC-ZABAWA W DETEKTYWA

W dniach 27-28 września 2014r. przedstawiciele naszej drużyny harcerskiej (2wdh ns )uczestniczyli w Starcie Harcerskim -biwaku w Dębicy i Pilźnie.

No Valid Folder Selected

Pod opieką p. Magdaleny Szerszeń i p. Łukasza  Drąga w biwaku wzięli udział: Ireneusz Gajos, Grzegorz Nykiel, Patrycja Bandyk, Sylwia Wojtuła i Joanna Klisiewicz.Start Harcerski był organizowany pod hasłem „odkrywanie tajemnic- zabawa w detektywa „. Podczas gry terenowej, która miała miejsce w Dębicy zamieniliśmy się w odkrywców zagadek. Przebani w kapelusze „detektywów” chodziliśmy po mieście i rozwiązywaliśmy tajemnicę porwania. Naszym zadaniem było odkryć, dowiedzieć się co się stało z pieskiem – Kropeczką, która zaginęła na trasie z Dębicy do Warszawy. Podczas gry terenowej zdobywaliśmy punkty, bonusy, rozwiązywaliśmy zagadki. Było trochę chodzenia, ale chociaż bolały nas trochę nogi to”zaliczyliśmy”wszystkie punkty informacyjno – zadaniowe ( tzw. „czujki”). Chociaż nie wygraliśmy, to nauczyliśmy się doceniać nowe informacje, współpracować z innymi, zadawać intrygujące pytania. Po powrocie do hufca autobusem pojechaliśmy do Pilzna. Tam, po rozlokowaniu w salach zjedliśmy pyszny obiad. Ok. godz.16.30. rozpoczął się tzw. jarmark harcerski., czyli chodzenie po stoiskach, przy których można było się czegoś nowego nauczyć. Sami mogliśmy też nauczyć innych prezentowanej przez nas umiejętności. Nasza drużyna przygotowała stoisko kulinarne, gdzie piekliśmy  harcerskie ciasteczka. Inne drużyny uczyły się od nas zarabiania ciasta, wałkowania, wykrawania, ozdabiania i pieczenia ciasteczek. Trzeba przyznać, że nasze stoisko cieszyło sie dużą popularnościa. Na innych straganach harcerze przedstawiali min. doświadczenia chemiczne, malowanie herbatą, robienie bransoletek z gumek recepturek, wykonywanie ludzików z kasztanów, żołędzi i plasteliny i wiele innych ciekawych czynności. Wieczorem uczestniczyliśmy w w warsztatach. Nasza drużyna wylosowała: 1. spotkanie ze strażakami, którzy opowiadali o swojej pracy 2. uczestnictwo w tańcu: zumbie na hali sportowej „Sokół”. Zajęcia bardzo się podobały. Podczas tańca trochę się myliliśmy, ale było sporo śmiechu, zwłaszcza, że p. Łukasz rejestrował zdjęcia z naszymi pomyłkami. Po powrocie do szkoły w Pilźnie zjedliśmy przygotowaną przez siebie kolację i po szybkiej toalecie, bardzo zmęczeni poszliśmy spać. W niedzielę uczestniczyliśmy we Mszy św. i w uroczystym apelu, kończącym zlot hufca. Po spakowaniu rzeczy i  porządkach autobusami wróciliśmy do Dębicy. Bardzo nam się podobało. Zawarliśmy nowe znajomości, poznaliśmy harcerzy z różnych drużyn hufca Dębica , a także sprawdziliśmy swoje możliwości wędrownicze i sprawnościowe. Zachęcamy wszystkich do udziału w takich biwakach.

Skip to content