Przejdź do treści
21 MARCA – ŚWIATOWY DZIEŃ LASU
24 marca 2018

21 MARCA – ŚWIATOWY DZIEŃ LASU

W pierwszy dzień kalendarzowej WIOSNY zorganizowaliśmy spotkanie poświęcone tematyce leśnej. Naszym gościem był leśniczy – pan Michał Jodłowski z Nadleśnictwa Dębica. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali opowieści o historii lasów wzbogaconej o prezentacje multimedialną. Nasz gość mówił m.in.: o pracy leśników, o zmianach zachodzących w lasach na wiosnę oraz o ich znaczeniu zdrowotnym. Zwrócił również uwagę na działania ludzkie, które niszczą lasy i  przypomniał zasady prawidłowego zachowania się na terenie leśnym.  Kochani Uczniowie! Mamy nadzieję, że będziecie stosować się do tych zaleceń! Pan leśniczy wręczył piękne upominki wszystkim uczniom naszej placówki. Podczas spotkania, nagrodzeni zostali również laureaci szkolnego konkursu wiedzy ekologicznej. A byli to: Jarosław Maziarka, Karol Rokita – I miejsce; Jagoda Jakubek, Kaja Zbylut, Dawid Kliś, Oskar Rak – II miejsce; Perzemysław Kupiec, Bartosz Lada, Marcin Florka, Patrycje Blicharz, Aneta Wołowiec, Bernadetta Różańska, Katarzyna Słąba – III miejsce. Konkurs zorganizowały panie Anna Chęciek i Monika Król-Moździerz. Dziękujemy Nadleśnictwu Dębica za współpracę oraz piękne upominki. Na koniec tego wiosennego spotkania uczniowie nagrodzili naszego gościa gromkimi brawami. Dziękujemy panu Michałowi za wizytę w naszej szkole. A wszystkich Was, zachęcamy do spacerów po lesie. Życzymy ciekawych doznań i przeżyć związanych z pięknem otaczającej nas przyrody. Organizatorzy: Anita Zachara – Kusek, Aneta Żądło No Valid Folder Selected

Skip to content