SPOTKANIE INTEGRACYJNE I POWITANIE NOWYCH UCZNIÓW
16 listopada 2022

SPOTKANIE INTEGRACYJNE I POWITANIE NOWYCH UCZNIÓW

Dnia 16 listopada 2022 roku społeczność Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy wraz ze Starostwem Powiatowym miała zaszczyt gościć dyrektorów placówek oświatowych, emerytowanych nauczycieli, absolwentów oraz rodziców w nowej siedzibie przy ul. Parkowej 1 A.

Było to bardzo radosne, a zarazem nostalgiczne spotkanie integracyjne naszych obecnych i dawnych podopiecznych oraz okazja do uroczystszego Powitania Nowych Uczniów, którzy oprócz dyplomów otrzymali drobne upominki.

Nieco większe prezenty, w formie ręcznie malowanych na drewnie „Aniołów” – jako wyraz naszej wdzięczności otrzymali długoletni przyjaciele szkoły i hojni darczyńcy. Natomiast Rada Rodziców wręczyła Panu Staroście Piotrowi Chęćkowi symboliczny podarunek w formie  sadzonki dębu o imieniu „Piotr”, a Pracownikom ZSS – kasztanowca nazwanego „Świętosław”.

Różnorodny, dynamiczny program artystyczny młodzieży oraz pełen uroku występ dzieci zachwycał licznie zgromadzoną widownię. Uczniowie ubrani w białe koszulki z nowym logiem oraz goście pozowali do zdjęć z naszą szkolną maskotką – Szarym Misiem. Po obiedzie i słodkim poczęstunku włączyli się do zabawy z wodzirejem „Kinder Side”.

Na koniec spotkania przedszkolaki, uczniowie i absolwenci ZSS zostali obdarowani sercami własnoręcznie wykonanymi przez podopiecznych zaprzyjaźnionej z nami świetlicy „Zgrana Paka”.
W sprawnym przeprowadzeniu imprezy pomagali nam niezawodni wolontariusze z II LO w Dębicy.

Warto było czekać na tak miłe spotkanie w naszej wymarzonej, nowoczesnej, pięknie urządzonej szkole!

Oto lista osób wspierających nasze działania na rzecz uczniów z niepełnosprawnościami:

Gas –Trading – Pan Stanisław Leski,
BBC Company – Pan Stanisław Czaja,
Wodociągi Dębickie – Pan Jacek Gil,
Piekarnia „Szymaszek”- Państwo Magdalena i Kazimierz Szymaszek,
Lewiatan – Państwo Danuta i Marcin Michalscy,
Moto Ogród – Pan Rafał Moździerz, Pan Tomasz Bukowski,
Lewiatan Podkarpacie – Pani Dorota Węgrzyn,
NSZZ Solidarność – Pan Andrzej Bal,
ADM Dębica – Pan Łukasz Paluch,
Pepel Dębica – Pani Agnieszka Łaba, Pan Piotr Szul,
Zakłady Chemiczne Siarkopol – Pan Mateusz Kutrzeba,
FHU Helios – Pan Jakub Zając,
Ogro Trans – Państwo Beata i Paweł Szumowicz,
Trans – Logistic Dębica – Pan Piotr Szczerbiński,
Ventor – Pan Janusz Urbanik,
Przewodniczący Związku Zawodowego Chemików w TC Dębica S.A – Pan Bogdan Smołucha,
UPM SERVICE – Pan Stanisław Ślaga,
Państwo: Barbara i Zbigniew Bandzyra, Teresa i Józef Hończak, Alla i Wacław Smoleń, Ewa i Czesław Wolińscy;
Panie: Agnieszka Krzemień, Agnieszka Mika, Bernadeta Mika, Ewa Dobrowolska;
oraz Panowie: Roman Bukowski, Janusz Wiktor, Jerzy Żabicki.

Organizatorzy: Pracownicy Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy
Tekst: Bogusława Strzyż