Przejdź do treści
SMOK MĄDRAGON DAJE RADĘ VII  – POZNAJEMY PRACĘ STRAŻAKA
16 marca 2015

SMOK MĄDRAGON DAJE RADĘ VII – POZNAJEMY PRACĘ STRAŻAKA

16 marca 2015 roku uczniowie klas 4,5,6 r.n. i II GUZ A w ramach projektu profilaktycznego ” Smok Mądragon daje radę” spotkali się z przedstawicielem Straży Pożarnej  kpt. Dominikiem  Jeleń.  No Valid Folder Selected

Pan strażak zaprezentował uczniom swoje umundurowanie, opowiadał młodzieży, jak wygląda jego praca, w jakich sytuacjach interweniuje straż pożarna. Gość wyjaśnił jak się zachować w sytuacji , gdy wystąpi jakieś  zagrożenie. Każdy otrzymał ulotkę dotyczącą zagrożeń jakie niesie ze sobą tlenek węgla, popularnie zwany czadem. W jaki sposób ratować człowieka zaczadzonego i co zrobić aby być bezpiecznym. Przypomniał w jaki sposób wezwać straż pożarną, co należy powiedzieć, gdy zgłosi się dyspozytor. W czasie trwania spotkania każdy mógł choć przez chwilę poczuć się jak strażak i przymierzyć  mundur i kask strażacki. Serdecznie dziękujemy panu kapitanowi za miłe i bardzo pouczające spotkanie. Organizatorzy: M.Hajduk, K.Lewtak

Skip to content