Przejdź do treści
SMOK MĄDRAGON DAJE RADĘ VIII  – KIEDY JESTEM SAM
27 marca 2015

SMOK MĄDRAGON DAJE RADĘ VIII – KIEDY JESTEM SAM

27 marca 2015 roku odbyło się 8 spotkanie w ramach projektu profilaktycznego „Smok Mądragon daje radę”.  Jego celem  było kształcenie poczucia odpowiedzialności uczniów za siebie podczas nieobecności dorosłych, a także kształtowanie ich wyobraźni dotyczącej bezpieczeństwa w codziennych sytuacjach życiowych.   No Valid Folder Selected

W rozmowie kierowanej znalazły się zagadnienia związane z używaniem przez dzieci instalacji gazowej i elektrycznej, substancjami chemicznymi (rozpuszczalniki, środki dezynfekujące, proszki i płyny do prania i mycia naczyń), lekarstwami, ostrymi przedmiotami ( noże, nożyczki, piły),  gotowaniem – gorącymi płynami, gorącymi naczyniami, gorącym tłuszczem, szybkim bieganiem, bieganiem z ostrymi przedmiotami, trzaskaniem oszklonymi drzwiami, odpowiedzialnym korzystaniem z wodociągu i kanalizacji. Uczniowie klas 4,5,6 r.n. i II Guz A  wspierani przez nauczycieli sami dochodzili do odpowiednich wniosków. Uczniowie dowiedzieli się ponadto jak mają zachować się w sytuacji gdy zgubią się np. w lesie, w mieście. Jak zachować się gdy usłyszą nadciągającą burzę, jak trzeba zachować się wobec obcych zwierząt.     Organizatorzy: M.Hajduk, K.Lewtak.

 

Najnowsze wpisy

Komunikat
Komunikat

24 października 2020

MARCINKOWE ROGALE POMOGĄ WOJTKOWI
MARCINKOWE ROGALE POMOGĄ WOJTKOWI

20 października 2020

JADŁOSPIS 19.10-30.10
JADŁOSPIS 19.10-30.10

19 października 2020

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

17 października 2020

KOMUNIKAT
KOMUNIKAT

16 października 2020

Skip to content