Przejdź do treści
SMOK MĄDRAGON DAJE RADĘ IX  – BAJKI, KTÓRE UCZĄ
30 marca 2015

SMOK MĄDRAGON DAJE RADĘ IX – BAJKI, KTÓRE UCZĄ

30 marca 2015 roku uczniowie klas 4,5,6 r.n. i II Guz A uczestniczyli w  9 spotkaniu w ramach projektu „Smok Mądragon daje radę”. Celem lekcji było uzmysłowienie wychowankom znaczenia asertywności w bezpiecznym rozwoju, kształtowanie postaw asertywnych u dzieci oraz kształtowanie wyobraźni uczniów dotyczącej zagrożeń ze strony osób trzecich. No Valid Folder Selected

Wspólnie słuchaliśmy znanych bajek : „Królewny Śnieżki” , „Czerwonego Kapturka” i ” O wilku i siedmiu koźlątkach”.  Omówiliśmy je i nawiązaliśmy do podobnych niebezpieczeństw, które mogą grozić dzieciom ze strony obcych, kiedy zostają w domu bez opieki dorosłych. Niebezpieczeństw zagrażających dzieciom ze strony osób,  które dają prezenty lub czymś częstują. Następnie prowadzące spotkanie podały  dzieciom sposoby skutecznego odmawiania w takich sytuacjach.  Wykonaliśmy maski głównych bohaterów bajek i odgrywaliśmy scenki, w celu utrwalenia odpowiednich zachowań.  Organizatorzy: M.Hajduk , K.Lewtak

Najnowsze wpisy

Komunikat
Komunikat

24 października 2020

MARCINKOWE ROGALE POMOGĄ WOJTKOWI
MARCINKOWE ROGALE POMOGĄ WOJTKOWI

20 października 2020

JADŁOSPIS 19.10-30.10
JADŁOSPIS 19.10-30.10

19 października 2020

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

17 października 2020

KOMUNIKAT
KOMUNIKAT

16 października 2020

Skip to content