Rozstrzygnięcie Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Najpiękniejszy krajobraz mojej Ojczyzny”
15 maja 2022

Z radością informujemy, że dnia 13 maja 2022 roku w naszej szkole został rozstrzygnięty Wojewódzki Konkurs Plastyczny pt.: „Najpiękniejszy krajobraz mojej Ojczyzny” skierowany do uczniów z niepełnosprawnością intelektualną. Nadesłano mnóstwo pięknych prac z przedszkoli, szkół i ośrodków z całego województwa, m.in. z: Leska, Pustkowa Osiedla, Ustrzyk Dolnych, Jarosławia, Rzeszowa, Brzozowa oraz Dębicy. Uczniowie wykazali się kreatywnością oraz ciekawymi pomysłami. Swoje prace wykonali z dużą starannością, wykorzystując różnorodne techniki plastyczne. Trudne zadanie miało jury w składzie: pani Agnieszka Mądro reprezentująca Starostwo Powiatowe w Dębicy, pani Mariola Zając z Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy oraz pani Marta Biłas – dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy. Po długich obradach udało się wyłonić zwycięzców w czterech kategoriach wiekowych.

W kategorii dzieci od 7-10 lat nagrodzono:

I miejsce- Dagmara Strzałka – Ochronka Zgromadzenia Sióstr Służebniczek BDNP Publiczne Przedszkole Integracyjne w Dębicy

II miejsce- Eryk Witek – Ochronka Zgromadzenia Sióstr Służebniczek BDNP Publiczne Przedszkole Integracyjne
w Dębicy

III miejsce- Kacper Gawlik – Ochronka Zgromadzenia Sióstr Służebniczek BDNP Publiczne Przedszkole Integracyjne
w Dębicy

wyróżnienie- Alan Drozd – Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Pustkowie Osiedlu

W kategorii 11-14 lat przyznano nagrody:

I miejsce- Konrad Hamala – Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Pustkowie Osiedlu

II miejsce- Wojciech Baran – Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy

III miejsce- Aleksander Okalowe – Zespół Szkół Specjalnych im. UNICEF w Rzeszowie

wyróżnienie- Karolina Daniel – Niepubliczna Szkoła Podstawowa Weldon School

W kategorii 15-18 lat nagrody otrzymali:

I miejsce- Patryk Szpak – Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Lesku

II miejsce- Artur Romański – Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy

III miejsce- Mateusz Wąs – Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy

wyróżnienie- Sebastian Szwed – Zespół Szkół Specjalnych im. UNICEF w Rzeszowie

Zaś w kategorii dorosłych doceniono prace:

I miejsce- Piotr Zubel – Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Brzozowie

II miejsce- Sabina Ragan – Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy

III miejsce- Monika Bogacka – Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Brzozowie

wyróżnienia- Liliana Kruk oraz Hubert Stachnik – Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy, nagrody dla zwycięzców zostaną wysłane pocztą.

Organizatorzy konkursu: Starostwo Powiatowe w Dębicy oraz Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy
Koordynatorkami były panie nauczycielki ZSS: Marta Reguła, Joanna Janiec, Anna Chęciek, Monika Król – Moździerz