Przejdź do treści
REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE Z JANEM PAWŁEM II
5 kwietnia 2014

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE Z JANEM PAWŁEM II

Tegoroczne spotkania rekolekcyjne  ( 2,3,4 kwietnia 2014) przebiegły pod patronatem Błogosławionego Papieża Jana Pawła II.
Celem rekolekcji  z jednej strony było pomóc w osobistym spotkaniu z Chrystusem, a z drugiej przypomnienie osoby wielkiego papieża Jana Pawła II w przeddzień wielkiego wydarzenia, jakim będzie jego kanonizacja 27 kwietnia 2014 roku.

No Valid Folder Selected

W pierwszym dniu rekolekcji ksiądz Paweł przypomniał nam, że Chrystus zbawił nas i umarł na krzyżu za nasze grzechy. Dopełnieniem jego słów było przedstawienie teatralno-muzyczne. Następnie wysłuchaliśmy montażu słowno-muzycznego poświęconego pamięci Jana Pawła II w IX rocznicę Jego śmierci.

W drugim dniu rekolekcji uczestnicy doświadczyli przebaczenia Jezusa w sakramencie pokuty. Następnie uczestniczyliśmy w Drodze Krzyżowej, a w atmosferę rozważań męki Chrystusowej wprowadziła nas prezentacja multimedialna. Wspólnie śpiewaliśmy pieśni religijne, rozwiązywaliśmy zagadki na temat Jana Pawła II. Uczniowie wykonali również plakaty z Janem Pawłem II.

W ostatnim dniu rekolekcji uczestniczyliśmy we Mszy świętej, która zakończyła nasze rekolekcje.

Przedstawienie pt ” Zaniósł nasze grzechy na krzyż” przygotowali p.Anna Chęciek i p.Andrzej Gruszecki. Dekorację wykonała p.Monika Solarska – Cieśla i p.Natalia Popiela. Oprawę muzyczną zapewniła p. Magdalena Szerszeń.  Głównymi  organizatorami były: p.Małgorzata Hajduk i p.Karina Watoła.

Dziękujemy wszystkim tym, którzy z życzliwością włączyli się w zaplanowane zajęcia rekolekcyjne.

Skip to content