Przejdź do treści
REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE Z JANEM PAWŁEM II
5 kwietnia 2014

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE Z JANEM PAWŁEM II

Tegoroczne spotkania rekolekcyjne  ( 2,3,4 kwietnia 2014) przebiegły pod patronatem Błogosławionego Papieża Jana Pawła II.
Celem rekolekcji  z jednej strony było pomóc w osobistym spotkaniu z Chrystusem, a z drugiej przypomnienie osoby wielkiego papieża Jana Pawła II w przeddzień wielkiego wydarzenia, jakim będzie jego kanonizacja 27 kwietnia 2014 roku.

No Valid Folder Selected

W pierwszym dniu rekolekcji ksiądz Paweł przypomniał nam, że Chrystus zbawił nas i umarł na krzyżu za nasze grzechy. Dopełnieniem jego słów było przedstawienie teatralno-muzyczne. Następnie wysłuchaliśmy montażu słowno-muzycznego poświęconego pamięci Jana Pawła II w IX rocznicę Jego śmierci.

W drugim dniu rekolekcji uczestnicy doświadczyli przebaczenia Jezusa w sakramencie pokuty. Następnie uczestniczyliśmy w Drodze Krzyżowej, a w atmosferę rozważań męki Chrystusowej wprowadziła nas prezentacja multimedialna. Wspólnie śpiewaliśmy pieśni religijne, rozwiązywaliśmy zagadki na temat Jana Pawła II. Uczniowie wykonali również plakaty z Janem Pawłem II.

W ostatnim dniu rekolekcji uczestniczyliśmy we Mszy świętej, która zakończyła nasze rekolekcje.

Przedstawienie pt ” Zaniósł nasze grzechy na krzyż” przygotowali p.Anna Chęciek i p.Andrzej Gruszecki. Dekorację wykonała p.Monika Solarska – Cieśla i p.Natalia Popiela. Oprawę muzyczną zapewniła p. Magdalena Szerszeń.  Głównymi  organizatorami były: p.Małgorzata Hajduk i p.Karina Watoła.

Dziękujemy wszystkim tym, którzy z życzliwością włączyli się w zaplanowane zajęcia rekolekcyjne.

Najnowsze wpisy

JADŁOSPIS 19.10-30.10
JADŁOSPIS 19.10-30.10

19 października 2020

Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej

17 października 2020

KOMUNIKAT
KOMUNIKAT

16 października 2020

Podziękowania dla Rady Rodziców
Podziękowania dla Rady Rodziców

16 października 2020

Kalendarz imprez
Kalendarz imprez

14 października 2020

Kategorie

Popularne tagi

Skip to content