Przejdź do treści
REKOLEKCJE 2017 – FATIMA 100
10 kwietnia 2017

REKOLEKCJE 2017 – FATIMA 100

W dniach 5,6,7 kwietnia  2017 r. w naszej szkole trwały Rekolekcje Wielkopostne. Hasłem przewodnim tegorocznych spotkań było stulecie Objawień Matki Bożej fatimskiej. W czasie tegorocznych rozważań rekolekcyjnych przypominaliśmy sobie Orędzie Fatimskie, które wezwało i nadal wzywa nas do nawrócenia, modlitwy i pokuty i ofiarowania się Niepokalanemu Sercu Maryi oraz otaczania miłością Ojca Świętego.  No Valid Folder Selected 

W pierwszym dniu po modlitwie spotkania rekolekcyjne rozpoczęliśmy od pojednania z Jezusem Miłosiernym w sakramencie pokuty i pojednania. Następnie uczestniczyliśmy w nabożeństwie Różańca Fatimskiego. W drugim dniu ks. Hubert Komoniewski przybliżył nam Objawienia Maryi w Fatimie. Otrzymaliśmy również figurę Matki Bożej Fatimskiej –  piękny prezent od ks. Waldemara Sosnowskiego.  Patrzyliśmy i słuchaliśmy Słowa Bożego.  Następnie uczniowie otrzymali pomoce do pracy w grupach i wraz z wychowawcami, opiekunami wykonali fatimskie groty i układali puzzle. Po zakończonej pracy uczestniczyliśmy w Drodze Krzyżowej, w której towarzyszyła nam Maryja, przedstawiona w różnych obliczach cierpiącej Matki. W trzecim dniu nastąpiło rozstrzygnięcie konkursów rekolekcyjnych oraz wręczenie nagród w I Diecezjalnym Religijnym Konkursie Plastycznym „Przypowieści Pana Jezusa”. Obejrzeliśmy także film o dzieciach z Fatimy. Kulminacyjnym punktem rekolekcji była Msza Święta, którą ks. Hubert ofiarował w intencji siedmiu młodzieńców, którzy 8 marca b.r. przyjęli z rąk biskupa S. Salaterskiego sakrament bierzmowania.

Dekorację wykonała p. Monika Solarska – Cieśla. Oprawę muzyczną zapewniła p. Magdalena Szerszeń,p. Elżbieta Wąchadło i p.Paweł Stachnik. Głównymi  organizatorami były: p.Karina Watoła i p. Małgorzata Hajduk.

Dziękujemy wszystkim tym, którzy z życzliwością włączyli się w zaplanowane zajęcia rekolekcyjne.

Najnowsze wpisy

JADŁOSPIS
JADŁOSPIS

18 października 2021

PODZIĘKOWANIE
PODZIĘKOWANIE

16 października 2021

,,Kawałek siebie dla Ciebie”
,,Kawałek siebie dla Ciebie”

16 października 2021

,,Kawałek siebie dla Ciebie”
,,Kawałek siebie dla Ciebie”

16 października 2021

Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej

15 października 2021

Skip to content