„POD TELEGRAFEM”
7 listopada 2015

„POD TELEGRAFEM”

22 października 2015r.  w ramach programu ,,Tydzień Dobrego chleba i zdrowego stylu życia” – realizowanego przez Fundację Dobre życie , klasa II/III PC – Przysposabiająca do pracy dzięki uprzejmości piekarni i cukierni ,,Pod Telegrafem” mieszczącej się przy ul. Rynek 35 w Dębicy, miała okazję poznać różne rodzaje chleba i wyrobów cukierniczych. No Valid Folder Selected

Wchodząc tam już od progu poczuliśmy ciepło i kuszący zapach słodkich wypieków. W  piekarni przywitała nas Pani Ewa Nauka  kierowniczka sklepu oraz Pani Milena Konderak – menager.  Uczennica Barbara Bazuła przeczytała wiersz pt: ,,Chleb”- Włodzimierza Melzackiego. Tekst dotyczący szacunku do chleba i wielkiej pracy wielu ludzi by powstał. Następnie zostaliśmy zaproszeni na herbatę, którą uczniowie mieli okazję po raz pierwszy posłodzić fruktozą – cukrem owocowym. Na początek  zostaliśmy poczęstowani wyśmienitymi podpłomykami z masłem własnoręcznie  wykonanymi przez Panią  Ewę. Specjalnie dla nas zostały przygotowane kanapki na dwóch rodzajach pieczywa: na chlebie orkiszowym i chlebie słonecznikowym. Kanapki wyglądały bajecznie były kolorowe i zdrowe a smakowały rewelacyjnie. Na koniec nasi uczniowie uwodzeni zapachem bochenków chleba i ciast mogli sami wybrać i  zakupić specjały z piekarni ,,Pod Telegrafem”. Z pełnym żołądkiem i z uśmiechem na twarzy kontynuowaliśmy preorientację zawodową. Serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom piekarni ,,Pod Telegrafem? za pomoc w realizacji naszego programu okazaną gościnność i bardzo miłą atmosferę.

Nie orałeś, nie siałeś,
Nie drżałeś- czy wschodzi,
Czy go słońce nie spali,
Czy deszcz nie zaszkodzi….