Przejdź do treści
„NA SKRZYDŁACH MARZEŃ” – XII OGÓLNOPOLSKI BIWAK DRUŻYN NIEPRZETARTEGO SZLAKU
19 czerwca 2018

„NA SKRZYDŁACH MARZEŃ” – XII OGÓLNOPOLSKI BIWAK DRUŻYN NIEPRZETARTEGO SZLAKU

W dniach 18-20 maja 2018 roku  reprezentanci naszej drużyny wzięli udział w XII Ogólnopolskim Biwaku Drużyn Harcerskich Nieprzetartego Szlaku w Mielcu. Byli to: Patrycja, Piotrek, Dawid, Jarek, Bartek i Kordian. Opiekę nad harcerzami pełniły: p. Magdalena Szerszeń i p. Anna Podlasek. No Valid Folder Selected

Biwak  poprzedziły  IX Wojewódzkie Rozgrywki w Boulle i Harcerska Gra Terenowa, podczas których nasza młodzież zaprezentowała się wspaniale na tle innych placówek z naszego województwa. Jarek Maziarka i Dawid Czuba w grze w Boulle zajęli I miejsce. Atrakcyjny program wypełnił 3 dni biwaku. W pierwszym dniu po zakwaterowaniu drużyn, miały miejsce pokazy modeli samolotów zdalnie sterowanych oraz wielozadaniowego drona. Były one przygotowane i zademonstrowane przez członków Mieleckiego Stowarzyszenia Modelarzy Lotniczych. Drugi dzień również obfitował w różne atrakcje. Jedną z nich była wyprawa na lotnisko do Airbus Defence & SPACEAIRBUS do Wydziału Usług Lotniczych. W sobotnie popołudnie składaliśmy modele samolotów, wieczór natomiast wypełniony był atrakcjami przygotowanymi specjalnie przez zakłady PZL SIKORSKY. Dzień zakończyliśmy ogniskiem i wspólnymi pląsami. W trzecim dniu biwaku wszyscy wzięliśmy udział we Mszy św. w kościele Trójcy Przenajświętszej w Mielcu, a potem w apelu pożegnalnym, podsumowującym zlot. Pogoda pomimo swoich kaprysów nie popsuła nam zaplanowanych działań, a czas w przyjaznej, radosnej atmosferze, minął nam szybko. Do zobaczenia na harcerskim, Nieprzetartym Szlaku.

Skip to content