Przejdź do treści
„MYJ RĘCE – NIE ZJADAJ ZARAZKÓW !”  24.11.2015 R..
26 listopada 2015

„MYJ RĘCE – NIE ZJADAJ ZARAZKÓW !” 24.11.2015 R..

Pod takim hasłem odbyły się warsztaty poświęcone higienie rąk. Szkoła jest doskonałym środowiskiem dla zarazków, które przez dotyk bez trudu rozprzestrzeniają się między dziećmi. No Valid Folder Selected Ta powszednia czynność, jaką jest mycie rąk, może uchronić nas przed wieloma chorobami. Podczas spotkania z uczniami omówiliśmy następujące zagadnienia: 1. Jak wyglądają i gdzie się znajdują zarazki ? 2. W jaki sposób przekazujemy sobie zarazki ? (eksperyment z farbą i jabłkiem) 3. Choroby „brudnych rąk”. 4. Kiedy należy myć ręce? W celu utrwalenia zdobytych wiadomości, uczniowie rozwiązali zadania tematyczne  (karty pracy). Wykonali również klasowe plakaty – „przypominajki”, które umieszczą w salach lekcyjnych. Na koniec spotkania przypomnieliśmy sobie instrukcję prawidłowego mycia rąk (do utrwalenia w domu :-). Efekty pracy uczniów sprawdzimy po 2 miesiącach, kiedy to nagrodzimy medalami „Mistrzów Higieny Rąk”. Dziękujemy za aktywność podczas warsztatów i życzymy powodzenia!!! Spotkanie w ramach szkolnego programu wychowawczego „Kształtujemy dobre nawyki” zorganizowały: Anita Zachara-Kusek i Aneta Żądło.

Skip to content