Przejdź do treści
PROGRAM WYCHOWAWCZY SZKOŁY „KSZTAŁTUJEMY DOBRE NAWYKI”
17 września 2014

PROGRAM WYCHOWAWCZY SZKOŁY „KSZTAŁTUJEMY DOBRE NAWYKI”

Program Wychowawczy Szkoły „Kształtujemy Dobre Nawyki”. Zadania szczegółowe na rok szkolny 2014 – 2015

 

I. HIGIENA OSOBISTA

Październik -Temat:”Higiena rąk”-m.in.: zarazki na dłoniach, instrukcja poprawnego mycia rąk, film edukacyjny. (Nawiązanie do Światowego Dnia Mycia Rąk 15.10.2014r.).

II. DOBRE WYCHOWANIE

Grudzień –  Temat: ” Jesteśmy różni”- m.in. uprzedzenia, niewłaściwe zachowaniach wobec inności, Prawa Człowieka i Prawach Dziecka – gość: psycholog z Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej (Nawiązanie do Dnia Tolerancji 16.11.2014r., do Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych 03.12.2014r., do Dnia Wolontariusza 05.12. 2014r., do Dnia Praw Człowieka 10.12.2014r.).

III. ZDROWY STYL ŻYCIA

Marzec – Temat: „Las dba o nas!” – m.in. co nam dają lasy, ochrona przyrody, film edukacyjny „Jak się zachować w lesie” – gość: leśniczy. ( Nawiązanie do Światowego Dnia Lasu 21.03.2015r.).

IV. MOJE OBOWIĄZKI DOMOWE

Maj/czerwiec – Temat: „Bezpieczeństwo podczas prac w gospodarstwie domowym”- m.in. jakich prac w gospodarstwie domowym/rolnym nie mogą wykonywać dzieci poniżej 14 roku życia, zagrożenia, odzież ochronna,- gość: policjant, film edukacyjny.

Zapraszamy do współpracy!

Koordynatorzy: Anita Zachara – Kusek, Aneta Żądło.

Skip to content