Przejdź do treści
PROGRAM „KOCHAM CIĘ POLSKO” – ZWYCZAJE WIELKANOCNE NA PODKARPACIU
24 marca 2018

PROGRAM „KOCHAM CIĘ POLSKO” – ZWYCZAJE WIELKANOCNE NA PODKARPACIU

W dniu 13 marca 2018 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty o charakterze poznawczo-praktycznym w ramach programu ,,Kocham cię Polsko”. Uczestniczyli w nich uczniowie klas podstawowych wraz z wychowawcami. Warsztaty składały się z dwóch części: naukowo-poznawczej i kulinarnej. Głównym bohaterem było ,,jajko”. No Valid Folder Selected No Valid Folder Selected

W pierwszej części p. Małgorzata Hajduk przedstawiła i omówiła prezentację multimedialną. Uczniowie dowiedzieli się skąd biorą się jajka, jak są zbudowane, jakie wartości odżywcze zawierają. W dalszej części prezentacji słuchacze posiedli wiedzę na temat znaczenia jajek w kulturze oraz ich roli w kuchni światowej. Prezentacja zakończyła się przedstawieniem zwyczajów i tradycji wielkanocnych związanych z województwem podkarpackim. W części kulinarnej warsztaty pod hasłem ,,Danie z jajem”. Uczniowie pod okiem wychowawców przygotowali potrawy. Efektem pracy uczniów były potrawy zachęcające kolorystyką i zapachem, ułożone na nakrytym stole z elementami wiosenno-świątecznymi. Żurek z jajkiem rozpoczynał degustację wykonany przez 7 rok nauczania, poprzez sałatkę z jajkiem klasy 1,2 r.n wykonana pod kierunkiem p. M. Szerszeń, wiosenne kanapki wykonane przez uczniów p. A. Żądło 2,3 r.n. Wiosenna sałatka pięknie prezentowała się na stole wykonana przez uczniów 3 r.n pod opieką p. D. Wadas, 4,5,6 r.n. wykonał przepyszne babeczki wraz z p. A. Podlasek, 5,6 r.n pod okiem p. A. Zachary-Kusek, smakowite ciasto cytrynowe i kakaowe. Wszyscy uczestnicy próbowali każdą potrawę, wszyscy zwracali  szczególną uwagę na kulturę zachowania się przy stole oraz różnorodność potraw z jajkiem. Szczególną wdzięczność i podziękowania składamy na ręce Pani Anny Gurga, Gospodarstwo Specjalistyczne Ferma Drobiu, za okazane serce i przekazanie jajek dla uczniów naszej szkoły.  

Organizatorkami spotkania były panie: Małgorzata Hajduk, Karina Lewtak, Danuta Wadas, Anna Nalepa-Proszowska

Najnowsze wpisy

MARCINKOWE ROGALE POMOGĄ WOJTKOWI
MARCINKOWE ROGALE POMOGĄ WOJTKOWI

20 października 2020

JADŁOSPIS 19.10-30.10
JADŁOSPIS 19.10-30.10

19 października 2020

Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej

17 października 2020

KOMUNIKAT
KOMUNIKAT

16 października 2020

Podziękowania dla Rady Rodziców
Podziękowania dla Rady Rodziców

16 października 2020

Kategorie

Popularne tagi

Skip to content