PROGRAM „AKTYWNA TABLICA”
26 marca 2018

PROGRAM „AKTYWNA TABLICA”

Nasza placówka realizuje Rządowy program rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno – komunikacyjnych na lata 2017 – 2019 –  „Aktywna tablica”. W ramach programu szkoła pozyskała pomoce dydaktyczne, które stanowią uatrakcyjnienie różnych zajęć prowadzonych z uczniami. Wprowadzanie nowoczesnych technologii do edukacji szkolnej jest nieuniknionym krokiem w ewolucji edukacji w szybko zmieniającym się współczesnym świecie. Używanie tablic interaktywnych wpływa na zwiększenie motywacji uczniów do nauki. Mając świadomość, że motywacja wpływa na osiągnięcia uczniów, można powiedzieć, że tablica interaktywna to dobry start do polepszenia jakości nauczania. Te nowoczesne technologie zwiększają motywacje uczniów i nauczycieli oraz zapewniają nowe doświadczenia w procesie edukacji.