Przejdź do treści
PREORIENTACJA ZAWODOWA
2 listopada 2015

PREORIENTACJA ZAWODOWA

Dnia 22 października 2015 r. uczniowie klasy I PA oraz II/III PC ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy pod opieką p. Anny Nalepy – Proszowskiej i p. Bogusławy Strzyż wzięli udział w preorientacji zawodowej w centrum Dębicy. No Valid Folder Selected

Pierwsze kroki na drodze poznawania różnych ofert związanych z otwartym rynkiem pracy skierowali do biura firmy Pod Skrzydłami Anioła, zajmującej się profesjonalnymi usługami porządkowymi.  W piekarni – cukierni Pod Telegrafem młodzież  oprócz degustacji  przepysznych wypieków i zdrowo przyrządzonych kanapek  zapoznała się z zakresem prac obsługi sklepu. Pani Milena Konderak – menager firmy z siedzibą w Kielcach osobiście zaprosiła ich do udziału w warsztatach cukierniczych.
Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w firmie Mazur, zajmującej się usługami poligraficznymi. Właścicielka zaprezentowała uczniom cały asortyment druków, wśród których  można zakupić książeczkę zdrowia do celów sanitarno ? epidemiologicznych, niezbędną do pracy w przemyśle spożywczym, w gastronomi i w miejscach tak przyjaznych, jak Bergamotka Café. Tam osobiście mogli przekonać się, jak łączyć serwowanie pysznych posiłków z organizowaniem pożytecznych i przyjemnych form spędzania wolnego czasu. Nieopodal, w sklepie z upominkami Doris mogli podziwiać rękodzieła z gliny, ceramiki czy też z wikliny. Z dumą stwierdzili, że nie mniej udane dzieła tworzą podczas zajęć z artterapii i sztuki użytkowej.  Ostatnim punktem programu było poznanie profesjonalnego wyposażenia kuchni i restauracji w sklepie Gastroserwisant. Uczniowie wrócili do szkoły bogatsi w wiedzę i nowe doświadczenia.

Skip to content