Przejdź do treści
POWITANIE WIOSNY W TOWARZYSTWIE LEŚNICZEGO – 20.03.2015R.
24 marca 2015

POWITANIE WIOSNY W TOWARZYSTWIE LEŚNICZEGO – 20.03.2015R.

W ramach Szkolnego Programu Wychowawczego zorganizowaliśmy spotkanie tematyczne pt. „Las dba o nas!” Naszym gościem był leśniczy p. Marek Brożyna z Nadleśnictwa Dębica. No Valid Folder Selected

Uczniowie z zainteresowanie słuchali jego opowieści o znaczeniu lasów w życiu człowieka i zwierząt. Nasz gość mówił m.in.: o korzyściach, które daje nam las (drewno, owoce leśne); o żyjącej tam zwierzynie (legowiska, dokarmianie, ochrona gatunków); o znaczeniu zdrowotnym lasów („zielone płuca ziemi”). Pan Marek przypomniał również zasady prawidłowego zachowania się w terenie leśnym. Oto najważniejsze z nich: Nie hałasuj!, Nie zrywaj roślinności! Nie śmieć !, Nie używaj ognia ! Kochani Uczniowie ! Mamy nadzieję, że będziecie stosować się do tych zaleceń podczas leśnych wędrówek ! Nasz gość przygotował dla uczniów atrakcyjne pamiątki z motywami leśnymi: zakładki do książek z linijką i planem lekcji, pocztówki, mapy przyrodniczo – turystyczne, przewodniki po ścieżce przyrodniczo – leśnej „Bluszcz” oraz piękne albumy, które wzbogacą zbiory szkolnej biblioteki szkolnej („Leśne inspiracje”, „Pieniny – małe góry o wielkim uroku”). Na koniec tego interesującego spotkania uczniowie nagrodzili naszego gościa gromkimi brawami. Dziękujemy p. Markowi za wizytę w naszej szkole. A wszystkich Was, zachęcamy do spacerów po lesie, życząc ciekawych doznań i przeżyć związanych z pięknem otaczającej nas przyrody.   Organizatorzy: A. Zachara – Kusek, A. Żądło, dekoracje: M. Solarska – Cieśla, E. Dudziak, pomoc techniczna: A.Gruszecki, M. Kramarz.

 

Najnowsze wpisy

JADŁOSPIS 19.10-30.10
JADŁOSPIS 19.10-30.10

19 października 2020

Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej

17 października 2020

KOMUNIKAT
KOMUNIKAT

16 października 2020

Podziękowania dla Rady Rodziców
Podziękowania dla Rady Rodziców

16 października 2020

Kalendarz imprez
Kalendarz imprez

14 października 2020

Kategorie

Popularne tagi

Skip to content