POMAGAMY ZWIERZĘTOM PRZETRWAĆ ZIMĘ
6 kwietnia 2021

POMAGAMY ZWIERZĘTOM PRZETRWAĆ ZIMĘ

W ramach konkursu „Świetlica kształtująca prospołeczne postawy wśród uczniów” wychowawczynie świetlicy przeprowadziły akcję: Pomagamy zwierzętom zimą.

Zorganizowano:

Pogadankę o pomocy zwierzętom
Uczniowie podczas zajęć świetlicowych dowiedzieli się w jaki sposób dokarmiać zwierzęta zimą oraz jakie ptaki pozostają w Polsce podczas chłodnych zimowych miesięcy.

Konkurs plastyczny „Pomagamy zwierzętom zimą”
W konkursie wzięło udział 7 klas, uczniowie ukazywali jak można pomagać zwierzętom podczas trwania zimy. Nagrodzono następujące klasy:
I miejsce: klasa 7/8 r. n. C
II miejsce: klasa 5/6 r. n.
III miejsce klasa 1 PA
Wyróżnienie: klasa 2/3r. n.; klasa 7/8 r.n. D; klasa 4/5r. n. oraz klasa 6 r. n.

Dokarmianie ptaków
W ramach pomocy naszym latającym przyjaciołom uczniowie wykonywali karmniki oraz zawieszki, które później wieszali w ogrodzie szkolnym. W kolejnych tygodniach dbali, aby ptakom nie zabrakło jedzenia.

Organizatorzy: B.Domek, E. Wąchadło, M. Toczyńska – Ożóg, A. Nowak – Wilk, A. Borkowska
Zdjęcia: B. Domek
Tekst: B. Domek