Przejdź do treści
POGADANKA PROFILAKTYCZNA „HIGIENA JAMY USTNEJ”
25 lutego 2015

POGADANKA PROFILAKTYCZNA „HIGIENA JAMY USTNEJ”

W dniu 9 stycznia 2015r uczniowie naszej placówki uczestniczyli w zajęciach o charakterze działań profilaktycznych . Tematem spotkania była „Higiena jamy ustnej”.  Panie U. Burkat oraz  M. Reguła opowiedziały, jak ogromny wpływ na stan uzębienia ma racjonalne odżywianie oraz ograniczanie przekąsek między posiłkami.

Wyjaśniły, dlaczego należy dbać o higienę jamy ustnej i jak często to robić. Na modelu szczęki zademonstrowały sposób prawidłowego mycia zębów szczoteczką oraz czyszczenia przestrzeni między zębowych nitką dentystyczną. Prowadzące zwróciły uwagę uczniów na różnorodność past do zębów i najważniejszy składnik, jakim jest fluor. Przypomniały o konieczności wymiany szczoteczek. Zachęcały do systematycznego dokonywania kontroli stanu uzębienia w gabinetach dentystycznych. Następnie uczniowie obejrzeli film edukacyjny, po którym odpowiadali na pytania prowadzących dotyczące higieny jamy ustnej. Za aktywność uczestnicy otrzymali materiały edukacyjne oraz szczoteczki do mycia zębów.

 

Najnowsze wpisy

Komunikat  28.10.2020
Komunikat 28.10.2020

28 października 2020

Komunikat
Komunikat

24 października 2020

MARCINKOWE ROGALE POMOGĄ WOJTKOWI
MARCINKOWE ROGALE POMOGĄ WOJTKOWI

20 października 2020

JADŁOSPIS 19.10-30.10
JADŁOSPIS 19.10-30.10

19 października 2020

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

17 października 2020

Skip to content