Przejdź do treści
POETYCKIE KLIMATY W JAŚLE I W DĘBICY
14 marca 2015

POETYCKIE KLIMATY W JAŚLE I W DĘBICY

Przez dwa marcowe dni część uczniów naszej szkoły żyła  poetyckimi potyczkami podczas konkursów recytatorskich.

Konkurs Recytatorski w Jaśle No Valid Folder Selected

Eliminacje Powiatowe 60 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego No Valid Folder Selected

Pierwszy z nich odbył się w jasielskim MOK- u 10 marca 2015 roku. Motywem przewodnim konkursu był fragment utworu ks. J.Twardowskiego: ” Czas jest wielkim skarbem. Mówią nawet, że czas to miłość. „
Spośród czterech uczniów reprezentujących naszą szkołę dyplomy „ZA SZCZEGÓLNIE PIĘKNĄ RECYTACJĘ WIERSZA, OSOBOWOŚĆ SCENICZNĄ I CIEKAWĄ INTERPRETACJĘ TEKSTU zdobyło aż trzech uczniów ZSS w Dębicy:
MATEUSZ KONTRABECKI
MICHAŁ ZABOROWSKI
MATEUSZ KWIATEK

BARBARA BAZUŁA reprezentująca Szkołę Przysposabiającą do Pracy otrzymała dyplom „za dobre opanowanie tekstu, piękną recytację wiersza, odwagę i występ na scenie”.
Laureaci VIII Konkursu Recytatorskiego Szkół Specjalnych promującego poezję ks. Jana Twardowskiego otrzymali wartościowe nagrody i wzbogacili się o kolejne doznania artystyczne. Wywieźli też z Jasła wspomnienie życzliwej i przyjaznej atmosfery towarzyszącej zawsze temu przedsięwzięciu.

Opiekunem artystycznym w/w uczniów i autorem zdjęć jest p.Bogusława Strzyż.

Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć na stronie:http://www.twojejaslo.pl/zapowiedzi/zapowiedzi-samorzadowe-2/item/74137-viii-wojew%C3%B3dzki-konkurs-recytatorski-szk%C3%B3%C5%82-specjalnych#.VQH2fnyG_MI

Eliminacje Powiatowe 60 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego tradycyjnie już zorganizowane w Domu Kultury „Śnieżka” w Dębicy dnia 11 marca 2015 roku obfitowały w pełne ekspresji prezentacje.
Jury w składzie: Jolanta Nord, Maria Zawartko i Aneta Wiater nie miały problemu z wytypowaniem laureatów spośród wielu utalentowanych licealistów.

W turnieju recytatorskim w kategorii szkół średnich za prezentację utworów Agnieszki Osieckiej i Michała Rusinka
WYRÓŻNIENIA otrzymały dwie nasze uczennice ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy:
PATRYCJA BANDYK i JAGODA JAKUBEK.

W kategorii dorosłych BEATA KMIECIK reprezentująca Klub Absolwenta przy ZSS w Dębicy również otrzymała zaszczytne WYRÓŻNIENIE.

Oprócz nagród i tomików poezji recytatorzy otrzymali cenne wskazówki od jurorów dotyczące warsztatu aktorskiego i prezentacji scenicznych.
Była to kolejna, wartościowa lekcja – nie tylko języka polskiego, ale również życiowego doświadczenia.

Prezentację artystyczną uczniów i zdjęcia przygotowała Bogusława Strzyż, a o poprawną artykulację recytatorów zadbali szkolni logopedzi: p. Alina Maciuba i p. Karina Lewtak.

Skip to content