Przejdź do treści
PODRÓŻ DO EKO-KRAINY – EKO-JEDZENIE
15 grudnia 2014

PODRÓŻ DO EKO-KRAINY – EKO-JEDZENIE

15 grudnia 2014 roku uczniowie klas 4,5,6 r.n. i II Guz A w ramach programu Akademia Zdrowego Ucznia, „udali się kolejny raz w podróż do Eko-Krainy”.No Valid Folder Selected

Tym razem poznaliśmy przepisy na dania wigilijne, które dołączą do naszej książki kucharskiej ze zdrowymi potrawami dla rodziny. Przygotowujemy je przecież z niskoprzetworzonych produktów, kultywując dawne tradycje i zwyczaje. Uczniowie dowiedzieli się , że dania wigilijne są bogate w cenne nienasycone kwasy tłuszczowe (olej lniany, ryby, orzechy), a na naszych stołach jest dużo zdrowych słodkości (bakalie, kompot z suszu, kutia, kluski z makiem). Na zajęciach w ramach realizacji naszego programu  wykonaliśmy z dziećmi Eko dekoracje, a upieczone przez panią Karinę pierniczki udekorowaliśmy na naszym spotkaniu. Uczniowie biorący udział w projekcie uczestniczą też w jasełkach szkolnych i podczas spotkania dużą atrakcją było wcielanie się w postać jednego z Trzech Króli.

Najnowsze wpisy

Jadłospis Smaki Radości
Jadłospis Smaki Radości

30 października 2020

Komunikat  28.10.2020
Komunikat 28.10.2020

28 października 2020

Komunikat
Komunikat

24 października 2020

MARCINKOWE ROGALE POMOGĄ WOJTKOWI
MARCINKOWE ROGALE POMOGĄ WOJTKOWI

20 października 2020

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

17 października 2020

Skip to content