Przejdź do treści
PATRIOTYCZNE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI
18 listopada 2015

PATRIOTYCZNE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Jedenasty listopada 1918 roku jest jedną z najważniejszych dat  w historii świata i Polski. W tym dniu zakończyła się pierwsza wojna światowa. Jest to też data objęcia dowództwa naczelnego nad tworzącym się wojskiem polskim przez Józefa Piłsudskiego. Aby uczcić 97 rocznicę odzyskania niepodległości patriotyczną uroczystość zorganizowano w naszej szkole dnia 10. 11. 2015 r.  No Valid Folder Selected

Pieśni żołnierskie w wykonaniu  Michała Zaborowskiego, Mateusza Kontrabeckiego,  Patrycji Bandyk, Joanny Klisiewicz, Bernadetty Różańskiej oraz Sylwii Wojtuły przeplatały się z recytacją poezji Jolanty Zabielskiej. Losy Polaków w drodze ku wolności na tle obrazów i historycznych  zdjęć zaprezentowali uczniowie gimnazjum i SPdP: Krzysztof Knot, Jagoda Jakubek, Angelika Skrzypek, Agnieszka Stachnik oraz Michał Zaborowski. Po odśpiewaniu hymnu wszyscy zebrani obejrzeli tematyczne filmy, animacje oraz rekonstrukcję historyczną, by potem mogli bezbłędnie odpowiedzieć na pytania dotyczące historii, godła, flagi i hymnu Polski.

Na podsumowanie obchodów Święta Niepodległości  przeprowadzono krótki konkurs. Uczniowie Szkoły Podstawowej mieli za zadanie ułożyć flagę, gimnazjaliści namalować godło, a młodzież z SPdP z dopasować do konturów mapę Rzeczpospolitej Polskiej. Wszyscy wykazali się wiedzą i umiejętnościami. Formą ewaluacji były emotikony. Uśmiechniętą twarz, jako najwłaściwszą do wyrażenia uczuć i emocji w dniu 11 listopada wskazała większość uczestników spotkania.
Prowadząca uroczystość B. Strzyż podziękowała uczniom, rodzicom i wychowawcom za dbałość o odświętny strój, flagi i kokardy narodowe przygotowane na występ. Pani dyrektor Marta Biłas wyraziła uznanie dla osób przygotowujących program artystyczny: p. B Strzyż i p. A. Gruszeckiego; dla p. P. Stachnika ? za prezentację multimedialną oraz p. A. Borkowskiej za dekorację.
Zdjęcia podczas uroczystości wykonały p. M. Król – Moździerz i p. Anita Zachara.

 

Najnowsze wpisy

Komunikat
Komunikat

24 października 2020

MARCINKOWE ROGALE POMOGĄ WOJTKOWI
MARCINKOWE ROGALE POMOGĄ WOJTKOWI

20 października 2020

JADŁOSPIS 19.10-30.10
JADŁOSPIS 19.10-30.10

19 października 2020

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

17 października 2020

KOMUNIKAT
KOMUNIKAT

16 października 2020

Skip to content