Przejdź do treści
ORGANIZOWANIE URODZIN W BERGAMOTCE
4 listopada 2016

ORGANIZOWANIE URODZIN W BERGAMOTCE

Dnia 28 października 2016 r. uczennice klasy III PC, po praktykach w restauracji, garmażerni i hotelu  miały okazję zdobyć kolejną umiejętność: organizowania przyjęcia okolicznościowego.No Valid Folder Selected

Zdarzała się dobra sposobność, bo właśnie Kamilka obchodziła swoje urodziny. Połączyłyśmy więc przyjemne z pożytecznym i  wybrałyśmy się do miejsca wprost idealnego na taką okazję. „Bergamotka” – bo o niej mowa, mająca swe lokum przy ul. Słowackiego 8 w Dębicy, tuż koło I LO – to przytulne bistro, które oprócz kawy, herbaty, gorącej czekolady, świeżo wyciskanych soków owocowych i ciast serwuje swoim gościom domowe zupy, krokiety, gołąbki…Ale jej nietypowa oferta to organizowanie zabaw interaktywnych, warsztatów tematycznych i przyjęć typu: urodziny, imieniny, wieczór panieński, jubileusz czy zaręczyny. Znajdzie się tu też kącik do odrabiania zadań i spotkań z przyjaciółmi. Naszą wizytę w „Bergamotce” rozpoczęłyśmy od dekoracji stołu dla Kamilki: nauki składania serwet, ustawiania świec, ozdabiania swoich ciastek bitą śmietaną i mandarynkami. Pani Marta Paździor przygotowała dla solenizantki miłą niespodziankę: torcik z wystrzałową świeczką oraz truskawkowy, bezalkoholowy szampan. Po złożeniu życzeń koleżance dziewczęta wzięły się do pracy przy urządzaniu przyjęcia urodzinowego dla kilkuletniej klientki i jej gości. A więc stoły, krzesła, serwetki, talerzyki, kubeczki, ozdoby, urodzinowe czapeczki i balony poszły w ruch. Liliowo – różowa stylizacja wyglądała uroczo. Przyjemność i satysfakcja z dobrze wykonanej pracy była obustronna. Pozostało tylko podziękować właścicielce „Bergamotki” za dostarczenie nowych, wartościowych doświadczeń uczennicom Szkoły Przysposabiającej do Pracy, mamie Kamilki za urodzinowy poczęstunek oraz pani Monice Król- Moździerz i klasie I PB za przygotowanie zdjęć do prezentacji na naszej stronie internetowej.    

 

Skip to content