Przejdź do treści
OGÓLNOPOLSKI PROGRAM PROFILAKTYKI „PROBLEM Z GŁOWY”
25 lutego 2015

OGÓLNOPOLSKI PROGRAM PROFILAKTYKI „PROBLEM Z GŁOWY”

Problem wszawicy nigdy nie przestał być aktualny. Z różnym natężeniem pojawia się on w placówkach edukacyjnych. Zarażenie wszami głowowymi może przytrafić się każdemu. Rozprzestrzenianiu się zakażenia sprzyjają duże skupiska ludzkie, a możliwości jej przenoszenia są bardzo różnorodne.

W celu zminimalizowania tego problemu nasza placówka przystąpiła do  Ogólnopolskiego  Programu Profilaktyki: „Problem z głowy”, by od najmłodszych lat wpajać wychowankom prawidłowe zasady higieny osobistej.
W dniu 16 stycznia 2015r. panie Marta Reguła i Jadwiga Parys przeprowadziły spotkania edukacyjne dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Celem programu było  przekazanie prawidłowych zasad profilaktycznych dzieciom, młodzieży oraz ich rodzicom poprzez materiały edukacyjne. W czasie spotkań uczniowie dowiadywali się, w jaki sposób dochodzi do zarażenia wszawicą, jak zapobiegać jej rozprzestrzenianiu oraz w jaki sposób postępować w przypadku zakażenia. Uczniowie obejrzeli film edukacyjny, szukali odpowiedzi na zadawane pytania poprzez  „burzę mózgów”, a na koniec uczestniczyli w quizie z nagrodami. Każdy uczestnik otrzymał materiały dla rodziców.

 

Najnowsze wpisy

MARCINKOWE ROGALE POMOGĄ WOJTKOWI
MARCINKOWE ROGALE POMOGĄ WOJTKOWI

20 października 2020

JADŁOSPIS 19.10-30.10
JADŁOSPIS 19.10-30.10

19 października 2020

Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej

17 października 2020

KOMUNIKAT
KOMUNIKAT

16 października 2020

Podziękowania dla Rady Rodziców
Podziękowania dla Rady Rodziców

16 października 2020

Kategorie

Popularne tagi

Skip to content