Przejdź do treści
DROGA KU WOLNOŚCI
22 listopada 2017

DROGA KU WOLNOŚCI

Obchody 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości miały w tym roku nieco odmienny charakter. Dnia 17 listopada 2017 r. uczniowie Gimnazjum i Szkoły Przysposabiającej do Pracy w filmowym skrócie poznali realia historii Polski sprzed wieku. Swoje wiadomości na temat święta narodowego 11 XI, barw, godła i hymnu mogli sprawdzić w quizie wiedzowym. No Valid Folder Selected

Kolejnym punktem obchodów były zadania sprawnościowe. Uczniowie każdej klasy przez „lornetki” z własnych dłoni musieli wypatrzeć biało – czerwoną flagę. Ślizgając się po tafli lodu oraz czołgając przez okopy mieli wspiąć się na szczyt. W drodze do bazy bardziej wytrzymali pokonywali łańcuchy  górskie, potem przeprawiali się przez rwącą rzekę. Wymagało to trochę wyobraźni, bo do manewrów wykorzystano zwykłe sprzęty gimnastyczne.
Po ostatniej konkurencji – próbie milczenia uczniowie otrzymali znaczki z symbolami narodowymi. Następnie solo lub grupowo odśpiewali znane i lubiane pieśni patriotyczne. Zwieńczeniem uroczystości było wspólne odśpiewanie hymnu Polski.

Szkolne obchody Święta Niepodległości przygotowali nauczyciele: Anna Borkowska, Andrzej Gruszecki, Paweł Stachnik oraz Bogusława Strzyż. Fotorelację przygotowała p. Monika Król – Moździerz.

Najnowsze wpisy

Jadłospis
Jadłospis

15 kwietnia 2024

BIERZMOWANIE
BIERZMOWANIE

11 kwietnia 2024

Jadłospis
Jadłospis

8 kwietnia 2024

Skip to content