Przejdź do treści
OBCHODY ROCZNICY NAPAŚCI NIEMIEC I ZSSR NA POLSKĘ
9 października 2017

OBCHODY ROCZNICY NAPAŚCI NIEMIEC I ZSSR NA POLSKĘ

Dnia 29 września 2017r. w naszej szkole miały miejsce obchody kolejnej już rocznicy napaści Niemiec hitlerowskich na Polskę 1 września 1939roku i  napaści ZSRR na Polskę 17 września 1939roku.No Valid Folder Selected

Uczniowie na tablicy interaktywnej oglądali program „Ziarno”, poświęcony II wojnie światowej.Mieli okazję zobaczyć jak wyglądało: Westerplatte i słynny pancernik Schleswik Holstein,  z którego strzały rozpoczęły atak na Polskę w 1939 roku. Potem wspólnie zapaliliśmy znicz symbolizujący pamięć o poległych i pomodliliśmy się za żołnierzy i ofiary cywilne tej straszliwej wojny. Uczniowie mieli okazję obejrzeć także krótki film IPN pt”Niezwyciężeni”, przedstawiający prawdziwą, niezafałszowana historię agresji na Polskę i udział Polaków na frontach II wojny światowej. W drugiej części „akademii” uczniowie poprzez działanie uczyli się radzić sobie w trudnych warunkach / przejście przez barykadę – tunel – przenoszenie poczty  i opatrunków dla rannych żołnierzy/. Dzieci i młodzież w grupkach grały w „Memory 1939”, starając się zapamiętać jak najwięcej szczegółów dotyczących II wojny światowej. Pozostałe klasy układały puzzle 69 – elementowe, tworzące granicę Państwa Polskiego.

Akademię przygotowali: p. Monika Król – Moździerz, p. Andrzej Gruszecki, p. Łukasz Drąg, p. Magdalena Szerszeń. Scenografię: p. Monika Solarska

 

Najnowsze wpisy

Jadłospis Smaki Radości
Jadłospis Smaki Radości

30 października 2020

Komunikat  28.10.2020
Komunikat 28.10.2020

28 października 2020

Komunikat
Komunikat

24 października 2020

MARCINKOWE ROGALE POMOGĄ WOJTKOWI
MARCINKOWE ROGALE POMOGĄ WOJTKOWI

20 października 2020

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

17 października 2020

Skip to content