Przejdź do treści
NOWY BUS NA NOWY ROK
22 grudnia 2016

NOWY BUS NA NOWY ROK

Dnia 19 grudnia 2016 roku Starostwo Powiatowe w Dębicy przekazało uczniom Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy nowy dziewięcioosobowy Ford Transit Custom zakupiony za ponad 130 tys. zł. Dotacja z PFRON-u pozyskana w ramach „Programu wyrównywania różnic miedzy regionami III” wyniosła 75 tys.zł. No Valid Folder Selected

Kupno busa to jeden z elementów poprawy warunków kształcenia, terapii i wychowania naszych podopiecznych. Serdecznie dziękujemy panu staroście Andrzejowi Regule i wicestaroście powiatu dębickiego Mateuszowi Paskowi za ogromne zaangażowanie oraz radnym powiatowym i pracownikom Wydziału Rozwoju,Inwestycji i Zamówień Publicznych za wspieranie realizacji tego zadania. Dzięki ich determinacji nasi uczniowie będą teraz mogli bez zbędnych ograniczeń uczestniczyć w zawodach sportowych, turniejach, przeglądach artystycznych oraz w rehabilitacji ruchowej, społecznej i zawodowej. Do tej pory takie wyjazdy były sporadyczne ze względu na skromne fundusze, którymi dysponowała placówka. Przy organizacji wyjazdów dzieci ze sprzężonymi niepełnosprawnościami byliśmy zmuszeni do proszenia o pomoc sponsorów z zaprzyjaźnionych firm. Teraz nasi uczniowie będą mogli korzystać z wygodnego,dostosowanego do ich potrzeb transportu, by podczas powiatowych, wojewódzkich czy ogólnopolskich imprez prezentować swoje umiejętności i zdobywać  kolejne medale, dyplomy i puchary!

 

Najnowsze wpisy

Skip to content