Przejdź do treści
NIESAMOWITY ŚWIAT HIGIENY JAMY USTNEJ 05.06.2019R.
14 czerwca 2019

NIESAMOWITY ŚWIAT HIGIENY JAMY USTNEJ 05.06.2019R.

Uczniowie szkoły podstawowej, w ramach autorskiego programu „Z higieną za pan brat”, realizowali Ogólnopolski Program Edukacji Stomatologicznej Instytutu Blend-a-med  Oral-B  „Niesamowity Świat Higieny Jamy Ustnej”.  W projekcie czynnie uczestniczyły nie tylko dzieci, ale  również nauczyciele i rodzice. No Valid Folder Selected

Wielu uczniów codziennie utrwalało nawyk prawidłowego szczotkowania zębów w szkole. Dodatkowo, rodzice otrzymali specjalne poradniki „Pomóż mi odpowiednio dbać o zdrowie zębów i dziąseł”. Uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach, podczas których dowiedzieli się, dlaczego zęby i dziąsła są takie ważne, co im szkodzi i jak należy o nie dbać, aby były zdrowe. W ramach projektu obejrzeli film przygotowany przez Instytut Blend-a-med Oral-B, rozwiązywali różne zadania w przygotowanych dla nich „Arkuszach ćwiczeń”, wykonali model szczęki z uzębieniem.  Były też praktyczne zajęcia prawidłowego szczotkowania zębów prowadzone przez panią Urszulę Burkat – przewodnicząca Szkolnego Koła PCK oraz panią Urszulę Buszek – pielęgniarkę szkolną.Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały specjalne Certyfikaty. Uczniowie poprzez udział w programie dowiedzieli się, jak ważne jest dbanie o zęby już od najmłodszych lat. Zrozumieli, że zdrowe zęby to nie tylko piękny, śnieżnobiały uśmiech, ale i zdrowie całego organizmu. Koordynatorzy: Anita Zachara-Kusek, Aneta Żądło.

Najnowsze wpisy

Jadłospis Smaki Radości
Jadłospis Smaki Radości

30 października 2020

Komunikat  28.10.2020
Komunikat 28.10.2020

28 października 2020

Komunikat
Komunikat

24 października 2020

MARCINKOWE ROGALE POMOGĄ WOJTKOWI
MARCINKOWE ROGALE POMOGĄ WOJTKOWI

20 października 2020

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

17 października 2020

Skip to content