Przejdź do treści
NIESAMOWITY ŚWIAT HIGIENY JAMY USTNEJ 05.06.2019R.
14 czerwca 2019

NIESAMOWITY ŚWIAT HIGIENY JAMY USTNEJ 05.06.2019R.

Uczniowie szkoły podstawowej, w ramach autorskiego programu „Z higieną za pan brat”, realizowali Ogólnopolski Program Edukacji Stomatologicznej Instytutu Blend-a-med  Oral-B  „Niesamowity Świat Higieny Jamy Ustnej”.  W projekcie czynnie uczestniczyły nie tylko dzieci, ale  również nauczyciele i rodzice. No Valid Folder Selected

Wielu uczniów codziennie utrwalało nawyk prawidłowego szczotkowania zębów w szkole. Dodatkowo, rodzice otrzymali specjalne poradniki „Pomóż mi odpowiednio dbać o zdrowie zębów i dziąseł”. Uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach, podczas których dowiedzieli się, dlaczego zęby i dziąsła są takie ważne, co im szkodzi i jak należy o nie dbać, aby były zdrowe. W ramach projektu obejrzeli film przygotowany przez Instytut Blend-a-med Oral-B, rozwiązywali różne zadania w przygotowanych dla nich „Arkuszach ćwiczeń”, wykonali model szczęki z uzębieniem.  Były też praktyczne zajęcia prawidłowego szczotkowania zębów prowadzone przez panią Urszulę Burkat – przewodnicząca Szkolnego Koła PCK oraz panią Urszulę Buszek – pielęgniarkę szkolną.Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały specjalne Certyfikaty. Uczniowie poprzez udział w programie dowiedzieli się, jak ważne jest dbanie o zęby już od najmłodszych lat. Zrozumieli, że zdrowe zęby to nie tylko piękny, śnieżnobiały uśmiech, ale i zdrowie całego organizmu. Koordynatorzy: Anita Zachara-Kusek, Aneta Żądło.

Skip to content