Przejdź do treści
NAGRODA MARSZAŁKA DLA JAGODY JAKUBEK
17 grudnia 2015

NAGRODA MARSZAŁKA DLA JAGODY JAKUBEK

Finał XXV Podkarpackiego Konkursu Poezji Religijnej, który się odbył dnia 11 grudnia 2015 roku w MGOK w Sędziszowie Małopolskim przyniósł nam sporą niespodziankę. Spośród 47 reprezentantów szkół ponadgimnazjalnych, głównie z liceów i placówek kulturalnych uczennica Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Dębicy – Jagoda Jakubek została uhonorowana NAGRODĄ SPECJALNĄ Marszałka Województwa Podkarpackiego w kategorii młodzież – recytacja. No Valid Folder Selected

Z okazji jubileuszu tego najstarszego w Polsce konkursu o charakterze religijnym życzenia dla organizatorów i uczestników przesłał papież Franciszek. Ze swoim przesłaniem, by poezja towarzyszyła nam w każdym, a szczególnie w świątecznym czasie dołączył się bp Jan Wątroba, fundator wyjazdu do Rzymu jednej z uczestniczek. Podniosłą atmosferę dopełniała wystawa ikon pisanych przez p. M. Nowak i A. Michalską. Wartościowe utwory zaprezentowane przez uzdolnionych adeptów sztuki żywego słowa i śpiewu z całego województwa dostarczyły wszystkim wielu wzruszeń i sprawiły, że niejeden uczestnik konkursu chciałby jeszcze raz stanąć na scenie sali widowiskowej im. E. Zolowskiego w Sędziszowie Młp. Jagodę Jakubek do występu na XXV Podkarpacki Konkurs Poezji Religijnej przygotowała Bogusława Strzyż.

 

Najnowsze wpisy

Jadłospis
Jadłospis

19 lutego 2024

Walentynki
Walentynki

16 lutego 2024

Zabawa karnawałowa
Zabawa karnawałowa

16 lutego 2024

Skip to content