Przejdź do treści
NA PINOKIA W INTERCITY
7 kwietnia 2016

NA PINOKIA W INTERCITY

„Pewnego razu był sobie kawałek drewna…”- od tych słów zaczyna się historia Pinokia, drewnianej marionetki, która zamienia się w chłopca. Jest to wspaniała opowieść o dojrzewaniu i zmaganiu się z własnymi niedoskonałościami. Niejednokrotnie na jej podstawie kręcono filmy, bajki oraz adaptacje teatralne. I właśnie taką piękną i wzruszającą sztukę dzieci oraz młodzież z naszej szkoły miała możliwość obejrzeć na scenie Teatru im. Juliusza Słowackiego podczas wycieczki do Krakowa, która odbyła się 1 kwietnia 2016 roku. No Valid Folder Selected

Do jednego z najpiękniejszych miast w Polsce wybraliśmy się pociągiem Intercity. Dla większości uczniów była to pierwsza wyprawa takim środkiem transportu. Poruszając się ruchomymi schodami z dworca przez Galerię dotarliśmy na Plac Grunwaldzki, potem na Planty, by zobaczyć Barbakan – najbardziej wysuniętą na północ część fortyfikacji miejskich Krakowa. Mieliśmy też bliskie spotkanie z posągową postacią Jana Matejki. Mogliśmy na chwilę stać się głównymi bohaterami malowanego właśnie przez niego obrazu. Przechodząc przez Bramę Floriańską spotkaliśmy kapelę Krakowiaków, grających w ludowych strojach na tradycyjnych instrumentach. Podziwialiśmy też uliczną wystawę współczesnego malarstwa polskiego. W punkcie informacyjnym mogliśmy zaopatrzyć sie w aktualne mapy i foldery królewskiego miasta. Następnie udaliśmy się do teatru. Podczas spektaklu z zapartym tchem śledziliśmy dzieje Pinokia, zmagającego się z własnymi wadami i przeciwnościami losu, który w finale przeistoczył się w prawdziwego, dobrego chłopca. Dla wszystkich widzów była to niezwykła okazja, aby przekonać się, jak siła wyobraźni zostaje wprawiona w ruch przy użyciu tradycyjnej maszynerii teatralnej. Autorem i reżyserem tejże wspaniałej adaptacji scenicznej jest Jarosław Kilian, a twórcą muzyki i tekstów  piosenek – Grzegorz Turnau. Po spektaklu mogliśmy spotkać się z niezwykle utalentowanym odtwórcą głównej roli – Danielem Malcharem, przemiłym Gepetto – Rafałem Dziwiszem, oraz aktorkami w widowiskwych kostiumach tj.: Lidia Bogaczówna, Ewelina Przybyła, Marta Waldera, Karolina Kazoń oraz Marta Konarska. Prosto z teatru udaliśmy się do restauracji na obiad, a następnie niezawodną koleją żelazną dotarliśmy w ekspresowym tempie do Dębicy. W wycieczce brali udział uczniowie klas: 6 r.n., II/III Guz C oraz II/III PC wraz z nauczycielkami: p. Anitą Zacharą – Kusek, Bogusławą Strzyż i Anną Borkowską.

 

Najnowsze wpisy

Jadłospis
Jadłospis

25 września 2023

Wyrazy współczucia
Wyrazy współczucia

23 września 2023

Jadłospis
Jadłospis

5 września 2023

Jadłospis
Jadłospis

5 września 2023

Skip to content