Przejdź do treści
MAŁY KSIĄŻĘ I PERŁA RENESANSU
21 lutego 2017

MAŁY KSIĄŻĘ I PERŁA RENESANSU

Dnia 17 lutego 2017 r. uczniowie klas: 1,2 Guz Ał, I PB i III PC wraz z nauczycielami: p. E. Dudziak i B. Strzyż uczestniczyli w wycieczce do Tarnowa. Celem wyjazdu było wdrażanie młodzieży do korzystania z dóbr kultury tj. muzeum, teatr, restauracja oraz preorientcja zawodowa. No Valid Folder Selected

Trasa wycieczki prowadziła od Bernardyńskiej, obok Bimy przez Bramę Pilźnieńską, wzdłuż Domu Florenckiego do ratusza, w którym mieści się Muzeum Okręgowe. Wystawa broni, zbroi, porcelany, przedmiotów codziennego użytku oraz portretów sarmackich, a szczególnie możliwość wcielenia się w postacie z epoki dzięki replikom historycznych strojów zrobiła na wszystkich wielkie wrażenie. Podobnie zresztą jak przedstawienie w konwencji musicalu pt.”Mały Książę” w Teatrze im. Ludwika Solskiego. Uczniowie poznali pracę szatniarzy i bileterów, a potem sami pełnili rolę kelnerów w „Pizzerii pod 13”. O trudach pracy kucharza świadczyły efekty – pyszne włoskie dania oraz pełna sala gości.

W drodze powrotnej, mijając ławkę poetów: Osieckiej, Brzechwy i Herberta; pomnik Króla Łokietka – założyciela Tarnowa wszyscy szli dawnym traktem cesarskim wzdłuż secesyjnych kamienic, by dotrzeć pod bazylikę katedralną, pomnik Jana Pawła II i najstarszy, murowany Dom Mikołajowski chroniący skarby Muzeum Diecezjalnego. Uczniowie z żalem pożegnali tarnowską Starówkę – powszechnie uważaną przez znawców sztuki za „Perłę Renesansu”. W krótkim czasie poznali kilka ciekawych miejsc i trochę historii. Warto by tu jeszcze powrócić…

 

Najnowsze wpisy

Komunikat  28.10.2020
Komunikat 28.10.2020

28 października 2020

Komunikat
Komunikat

24 października 2020

MARCINKOWE ROGALE POMOGĄ WOJTKOWI
MARCINKOWE ROGALE POMOGĄ WOJTKOWI

20 października 2020

JADŁOSPIS 19.10-30.10
JADŁOSPIS 19.10-30.10

19 października 2020

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

17 października 2020

Skip to content