Przejdź do treści
ŚLADAMI DAWNYCH SŁOWIAN -WYCIECZKA DO „KARPACKIEJ TROI”
31 października 2019

ŚLADAMI DAWNYCH SŁOWIAN -WYCIECZKA DO „KARPACKIEJ TROI”

W ostatnim tygodniu października uczniowie klas szkoły podstawowej (1,2,3 r.n., 3 r.n., 4 r.n., 5,6 r.n., 6,7 r.n.C, 6,7 r.n.D, 8 r.n.), wraz z nauczycielami, rodzicami i paniami opiekunkami, uczestniczyli w wycieczce plenerowej do Trzcinicy.

Na miejscu nasi podopieczni zwiedzili Skansen Archeologiczny „Karpacka Troja”, gdzie mogli zobaczyć jak kształtowała się jedna z najstarszych osad w Polsce, poznać zwyczaje i codzienne obowiązki jej mieszkańców oraz dowiedzieć się, jak wyglądały przedmioty, którymi posługiwano się w tamtych czasach. Dzieciom ogromną przyjemność sprawiła możliwość wchodzenia do rozlokowanych na terenie skansenu chat, w których nie brakowało interesujących uposażeń i figur postaci wykonujących różne czynności. Ostatnim punktem pobytu w Trzcinicy były warsztaty „Ornamentem zdobione”, podczas których uczniowie samodzielnie lub przy niewielkiej pomocy opiekunów, wykonywali zdobienia płóciennych toreb. Dzieci z dużym zaangażowaniem podeszły do tego zadania, a ozdobione torby zostały wspaniałą pamiątką z tego dnia. Po tych wszystkich aktywnościach nadszedł czas zakupu pamiątek i zasłużonego obiadu. Wycieczkę kończył słodki deser w Muzeum Lizaka w Jaśle, który był połączeniem przyjemnego z pożytecznym ? dzieci poznały historię lizaka oraz dawne sposoby jego wytwarzania, a następnie samodzielnie wykonały ten przysmak. Wspólnie spędzony czas był dla wszystkich uczestników okazją do poznania nowych wiadomości i miejsc, możliwością nauczenia się nowych i ciekawych rzeczy oraz wzajemnej integracji. Pomysłodawcą i kierownikiem wycieczki była Pani Danuta Wadas. Składamy serdeczne podziękowania rodzicom, nauczycielom i paniom opiekunkom, którzy w trakcie wycieczki dbali o bezpieczeństwo naszych uczniów. Wyjazd do Skansenu Archeologicznego „Karpacka Troja” to realizacja Szkolnego Programu Patriotycznego „Kocham Cię Polsko!”, którego koordynatorkami są panie:Danuta Wadas, Anna Nalepa-Proszowska i Małgorzata Hajduk.

 

Najnowsze wpisy

JADŁOSPIS 19.10-30.10
JADŁOSPIS 19.10-30.10

19 października 2020

Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej

17 października 2020

KOMUNIKAT
KOMUNIKAT

16 października 2020

Podziękowania dla Rady Rodziców
Podziękowania dla Rady Rodziców

16 października 2020

Kalendarz imprez
Kalendarz imprez

14 października 2020

Kategorie

Popularne tagi

Skip to content