Przejdź do treści
KRAKOWSKI OGRÓD ZOOLOGICZNY – WYCIECZKA EDUKACYJNA
10 lipca 2019

KRAKOWSKI OGRÓD ZOOLOGICZNY – WYCIECZKA EDUKACYJNA

Krakowski Ogród Zoologiczny świętuje okrągły jubileusz 90-lecia. To wspaniała okazja do odwiedzenia tego miejsca, zapoznania się z jego historią oraz mieszkańcami. Uczniowie klas 2,3r.n.”b” oraz 5r.n. mieli taką możliwość. Wraz z rodzicami i wychowawcami wybrali się do zoo w dniu 14 czerwca. Dowiedzieli się między innymi, że starania o utworzenie w Lesie Wolskim ogrodu zoologicznego rozpoczęto w roku 1926. Zapoczątkowała go tzw. Bażantarnia. Otwarcie ogrodu zoologicznego dla zwiedzających nastąpiło 6 lipca 1929 roku. Zwierzostan liczył wtedy 94 sztuk ssaków, 98 sztuk ptaków i 12 gadów. W 1975 roku obszar ogrodu poszerzono do 15 ha. Obecnie ZOO w Krakowie jest średniej wielkości ogrodem europejskim, znanym na całym świecie i uczestniczącym aktywnie w międzynarodowych programach hodowlanych. Eksponuje 1494 sztuk zwierząt i 271 gatunków. Uczestnicy wycieczki mogli więc podziwiać egzotyczne gatunki, poznać ich zwyczaje, zachwycać się ich bliskością i kolorystyką. Dziękujemy bardzo rodzicom za pomoc w organizacji wyjazdu. A. Żądło, A. Zachara-Kusek No Valid Folder Selected

Skip to content