Przejdź do treści
KAMPANIA CZAD I OGIEŃ
22 grudnia 2016

KAMPANIA CZAD I OGIEŃ

Każdego roku z powodu zatrucia tlenkiem węgla, potocznie zwanego czadem, umiera ponad sto osób a blisko dwa tysiące ulega podtruciu. Co czwarty Polak błędnie myśli, że czad można rozpoznać po zapachu lub dymie. MSWiA we współpracy z PSP rozpoczęło ogólnopolską kampanię „Czad i ogień – obudź czujność”. W ramach wspomnianej kampanii, nasi uczniowie wzięli udział w spotkaniu (16 grudnia br.), na którym omówiono najważniejsze dla podopiecznych zagadnienia dotyczące czadu i ognia. Organizatorami spotkania byli p. Z. Rajnfus i p. P. Stachnik. No Valid Folder Selected

Poruszono m.in. takie zagadnienia, jak: Skąd się bierze czad i dlaczego jest tak niebezpieczny? Jak zapobiegać zatruciu? Jakie są objawy zatrucia tlenkiem węgla? Jak pomóc przy zatruciu tlenkiem węgla?
Poniżej zamieszczamy linki dla osób chętnych do zapoznania się ze szczegółową tematyką kampanii „Czad i ogień – obudź czujność”.

http://www.straz.gov.pl/porady/bezpieczenstwo_pozarowe_w_domu
https://www.mswia.gov.pl/pl/aktualnosci/15277,Co-czwarty-Polak-blednie-mysli-ze-czad-mozna-rozpoznac-po-zapachu-lub-dymie-Rusz.html

Najnowsze wpisy

Jadłospis
Jadłospis

27 stycznia 2023

DZIEŃ BABCI I DZIADKA
DZIEŃ BABCI I DZIADKA

23 stycznia 2023

Jadłospis
Jadłospis

23 stycznia 2023

Jasełka
Jasełka

13 stycznia 2023

Skip to content