Przejdź do treści
JUBILEUSZ 50-LECIA ZSS DĘBICA I DZIEŃ GODNOŚCI
23 maja 2016

JUBILEUSZ 50-LECIA ZSS DĘBICA I DZIEŃ GODNOŚCI

19 maja 2016roku obchodziliśmy 50-lecie działalności naszej placówki. Uroczystość ta odbyła się w połączeniu z Dniem Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. No Valid Folder Selected Na nasz jubileusz przybyli zaproszeni goście wśród których byli: Starosta Powiatu Dębickiego p. Andrzej Reguła, Burmistrz Miasta Dębica p. Mariusz Szewczyk, przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Rzeszowie p. Marek Zaleśny, emerytowani nauczyciele oraz darczyńcy wspierający naszą placówkę. Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się Mszą Świętą w Kościele pw. Ducha Świętego. Część oficjalna odbyła się w Domu Kultury ?Kosmos?. Zaprezentowana została historia działalności szkoły specjalnej na przestrzeni 50 lat. Następnie głos zabrała pani dyrektor Marta Biłas, która wspominając dzieje naszej placówki, podziękowała za pracę na rzecz dzieci niepełnosprawnych byłym dyrektorom, emerytom, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi oraz rodzicom. Słowa wdzięczności zostały również skierowane do osób, które od lat wspierają działalność naszej szkoły. Bardzo miłym i wzruszającym punktem tej części jubileuszu była prezentacja umiejętności naszych uczniów, którzy pokazali się w różnorodnych formach artystycznych takich jak teatrzyk, taniec, śpiew czy poezja. Swoimi występami wywołali uśmiech, wycisnęli łzę i zdobyli serca publiczności za co otrzymali gorące brawa.Nauczyciele którzy przygotowali część artystyczną to: p. Anna Borkowska, p. Anna Chęciek, p. Anna Jurkiewicz, p. Monika Król-Moździerz, p. Bogusława Strzyż, p. Magdalena Szerszeń, p. Danuta Wadas, p. Aneta Żądło i p. Andrzej Gruszecki. Po części oficjalnej maskotka uroczystości tygrysek Omeguś, który zdobył sympatię najmłodszych i nie tylko zaprowadził dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli oraz opiekunów na kolejną część świętowania,tym razem na terenie Klubu Sportowego ?Wisłoki?. W ?Stodole? odbył się ?Piknik Rodzinny? z wieloma atrakcjami: były zabawy, konkursy, rozmowy przy grillu, pysznych ciastach i ciasteczkach. Degustowano jubileuszowy tort udekorowany żywymi różami. Wśród różnych niespodzianek  uroczyście ?wypuszczono do nieba? symboliczne 50 balonów. Cała impreza prowadzona była przez wodzireja, którego charytatywnie wspierali DJ i młodzież z II LO w Dębicy. Osoby, które przygotowały piknik to p. Barbara Kołodziej, p. Aneta Żądło, p.  Anna Nalepa-Proszowska, p. Ewelina Dudziak oraz p. Elżbieta Wąchadło, p. Ewelina Gibek, p. Magdalena Przybycień. Dużym wsparciem byli rodzice i pomoce nauczyciela ? panie: Justyna Klocek, Natalia Popiela i Katarzyna Król.

 

 

 

 

Najnowsze wpisy

Jadłospis
Jadłospis

19 lutego 2024

Walentynki
Walentynki

16 lutego 2024

Zabawa karnawałowa
Zabawa karnawałowa

16 lutego 2024

Skip to content