Przejdź do treści
IV WOJEWÓDZKI FESTIWAL DZIECI I MŁODZIEŻY NIEPEŁNOSPRAWNEJ „I TY MASZ TALENT’
20 grudnia 2017

IV WOJEWÓDZKI FESTIWAL DZIECI I MŁODZIEŻY NIEPEŁNOSPRAWNEJ „I TY MASZ TALENT’

Dnia 14 grudnia 2017 roku, w sali CKiB w Pustkowie Osiedlu, odbył się IV Wojewódzki Festiwal dla Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnością Intelektualną „I TY MASZ TALENT”. Festiwal zorganizował Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy przy współudziale Starostwa Powiatowego w Dębicy, Urzędu Gminy Dębica i Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica. Głównym organizatorem i koordynatorem festiwalu była pani Anna Chęciek – nauczyciel Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy. Współorganizatorami przedsięwzięcia są: pani Monika Król-Moździerz, pani Anna Jurkiewicz, pani Helena Frodyma, pani Anita Zachara-Kusek, pani Anna Borkowska, pani Aneta Żądło. Organizatorów wspierali również: pan Andrzej Gruszecki, pan Paweł Stachnik, pan Marek Kramarz. No Valid Folder Selected No Valid Folder Selected

Każdego roku zwiększa się liczba uczestników. Podczas tej edycji mogliśmy podziwiać dzieci z Ochronki Zgromadzenia Sióstr Służebniczek BDNP Publicznego Przedszkola Integracyjnego w Dębicy, Miejskiego Przedszkola nr 2 w Dębicy, Przedszkola przy Zespole Szkół Specjalnych w Pustkowiu Osiedlu oraz uczniów: Szkoły Podstawowej nr 5 i nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Dębicy,  Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy, Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Pustkowie Osiedlu, Zespołu Szkół Specjalnych w Stalowej Woli, Zespołu Szkół Specjalnych Unicef z Rzeszowa. Najstarsi uczestnicy festiwalu to podopieczni Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych z Frysztaka, Krosna, Leżajska, Lubaczowa, Ropczyc, Rzeszowa, Strzyżowa oraz Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych Z Mielca. Na scenie zaprezentowało się ponad 100 młodych artystów w czterech kategoriach wiekowych: przedszkola i szkoły podstawowe ? klasy młodsze, szkoły podstawowe – klasy starszej, młodzież gimnazjalna i grupy dzieci z autyzmem oraz szkoły ponadgimnazjalne. Festiwalowa publiczność mogła podziwiać wspaniałe występy recytatorskie, wokalne, taneczne i teatralne. Wykonawcy udowodnili, że w każdym drzemią jakieś zdolności. Nauczyciele i opiekunowie dołożyli wszelkich starań, aby w pełni wykorzystać możliwości, jakimi obdarzyła uczestników natura. Dziecko widzi siebie przez pryzmat swoich rodziców, nauczycieli oraz tego, co o sobie słyszy. Udział w festiwalu to jeden z wielu kroków na drodze do wzmacniania poczucia własnej wartości. „Jeśli dziecko żyje w atmosferze aprobaty, uczy się lubić siebie. Jeśli dziecko żyje w atmosferze akceptacji i przyjaźni, uczy się tego, jak znaleźć miłość w świecie” (Kropla, 1994r.)
Wszystkie występy były na bardzo wysokim poziomie, zgodnie przyznało jury w składzie: Pani Elżbieta Kłęczek – dyrektor Specjalistycznej Placówki Wsparcia Dziennego i Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka w Dębicy, Pani Małgorzata Gargas – dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Dębicy oraz Pan Marcin Ciszek – dyrektor Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica. W pierwszej i drugiej kategorii wiekowej wszyscy uczestnicy otrzymali I miejsce.

Kategoria: przedszkola i szkoły podstawowe, klasy młodsze – I miejsce

Artyści z Ochronki Zgromadzenia Sióstr Służebniczek BDNP Publicznego Przedszkola Integracyjnego
– w  „Tańcu saneczkowym”
Artyści Miejskiego Przedszkola nr 2 Integracyjnego w Dębicy – taniec „Carmen”
Filip Motyl z SOSW Mielec – piosenka „Straszny budzik”
Artyści z Przedszkola z Zespołu Szkół  z Oddziałami Integracyjnymi  w Pustkowie Osiedlu – piosenka „Przedszkolak na 102”
Andżelika Dubiel i Magdalena Nykiel ZSS w Dębicy – taniec „Laleczka z Saskiej Porcelany”
Mateusz Duraj z ZSS w Dębicy – piosenka „Zakazany owoc”

Kategoria szkoły podstawowe, klasy starsze – I miejsce

Maja Szczepańska ZSS w Dębicy – taniec Sia
Paulina Kisała w piosence „Mam tę moc” – z SOSW w Ropczycach  
Artyści Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Dębicy – mini scenka „Jest taki Kwiat”
Zuzanna Kornaga i Marcin Łajdanowicz z SOSW w Krośnie – piosenka „Kosmiczna podróż”
Filip Duda ZSS w Dębicy – wiersz „Kaczka dziwaczka”
Hubert Ryba i Szymon Gil – piosenka „Zima” – SP nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Dębicy
Artyści z ZSS w Stalowej Woli – taniec „Laleczka z Saskiej Porcelany” i „Gwiazdeczki”
Adrian Babicz z ZS z Oddziałami Integracyjnymi  w Pustkowie Osiedlu – piosenka „Mój jest ten kawałek podłogi”
Głowińska Jagoda i Matelowska Aleksandra z SOSW w Krośnie – wiersz „Paweł i Gaweł”
Natalia Hołota z ZSS w Dębicy – piosenka  „Co powie tata?”
Artyści z SOSW we Frysztaku – piosenka „Przyjedź do nas Mikołaju”
Nowak Marzena z SOSW w Krośnie – piosenka „Flaga biało-czerwona”
Krzych Mateusz z SOSW w Lubaczowie – kolęda „Śpij Dziecino”
Ożóg Weronika – taniec „Ballada”

Kategoria : Grupy młodzieży gimnazjalnej i grup dzieci autystycznych oraz szkół ponadgimnazjalnych

GRAND PRIX:
Piotr Skoczylas z SOSW Leżajsk – wiersz pt. „Bajka o siedmiu kwiatkach głupich”

I miejsce:
Norbert Tomaka ZSS Unicef z Rzeszowa – piosenka „Obfitość”
Zespół taneczny „Volare” z ZSS w Dębicy – taniec „Szalony Twist” 
Katarzyna Słąba i Przemysław Kupiec z ZSS w Dębicy – piosenka „Jak Ci minął dzień?”
Artyści z SOSW Strzyżów – taniec „Światło”
Patryk Jaszcz z SOSW w Mielcu – utwór „List do brata”
Ciepła Sylwia z SOSW w Lubaczowie – taniec „Dare”
Zespół TWISTER z SOSW w Ropczycach – taniec hiszpański
Dominika Wesołowska i Andrzej Dyrda z OSW w Leżajsku – taniec walc

II miejsce:
Grupa taneczna ze SP nr 5 w Dębicy z Oddziałami Integracyjnymi – taniec do piosenki „CHU CHU UA”
Patuła Marzena z SOSW w Lubaczowie – piosenka „Rytm i melodia”
Martyna Rudzińska z SOSW w Leżajsku – wiersz „Samochwała”
Zespół taneczny „Niebieskie Motyle” z ZSS w Dębicy – taniec „Sofia”
Bernadetta Rup PZPS w Mielcu
Skibińska Monika z SOSW w Lubaczowie – piosenkę pt. „Przyjaźń to największy dar” 
Karolina Tomaka i Łukasz Gargała  – mini scenka teatralna „Zakochane parasolki”
Winiarz Mateusz z SOSW w Lubaczowie – piosenka „Gdy gwiazdka”
Ewelina Żmuda  z ZSS im Unicef w Rzeszowie – piosenka „Moje nogi lubią tańczyć”
Wiktoria Stajniak z PZPSW w Mielcu – utwór „Pokój i nadzieja”
Magdalena Wojnar z ZSS im Unicef w Rzeszowie – w piosence „Rytm i Melodia”

Zespół Szkół Specjalnych dziękuje wspierającym festiwal: PANU STANISŁAWOWI ROKOSZOWI – GMINA DĘBICA, ANDRZEJOWI REGULE – POWIAT DĘBICKI, SAFRAN TRANSMISSION, FUNDACJI ŚNIEŻKI „TWOJA SZANSA”, DARCO, BBC COMPANY, ADM DĘBICA, MKS DĘBICA, MPC DĘBICA, WODOCIĄGI DĘBICKIE, DL INVEST GROUP, HUTCHINSON, FIRMA LERG, MOTO OGRÓD DĘBICA, BIURO NIERUCHOMOŚCI MINT, PANU MATEUSZOWI PASKOWI, PAŃSTWU MAGDALENIE I KAZIMIERZOWI SZYMASZEK I PANI AGACIE WIATER.

Najnowsze wpisy

Jadłospis
Jadłospis

15 kwietnia 2024

BIERZMOWANIE
BIERZMOWANIE

11 kwietnia 2024

Jadłospis
Jadłospis

8 kwietnia 2024

Skip to content