Przejdź do treści
IV POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI „POLSCY POECI DLA MAŁYCH I DUŻYCH”
26 kwietnia 2018

IV POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI „POLSCY POECI DLA MAŁYCH I DUŻYCH”

20 kwietnia 2018 r. o godz. 10.00 w czytelni Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej odbył się IV Powiatowy Konkurs Recytatorski „Polscy Poeci dla Małych i Dużych” zorganizowany przez Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy oraz Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Dębicy. Prezentowane utwory miały charakter patriotyczny ze względu na Obchody Roku Jubileuszowego 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości oraz 660- lecia lokacji Dębicy. Patronat Honorowy nad przedsięwzięciem objął Burmistrz miasta Dębicy Mariusz Szewczyk.No Valid Folder Selected

Celem konkursu były: rozbudzanie zdolności twórczych i talentów, rozwijanie i wyzwalanie kreatywności, dostarczanie pozytywnych wrażeń i emocji, budzenie zainteresowania poezją, rozwijanie umiejętności w zakresie prawidłowego przekazu treści utworów poetyckich oraz integrowanie dzieci i młodzieży z różnych placówek poprzez wspólne przeżywanie poezji. Uczestnicy występowali w czterech kategoriach wiekowych: wychowankowie przedszkoli,  uczniowie klas I-III szkoły podstawowej, uczniowie klas IV-VII szkoły podstawowej, uczniowie  klas gimnazjalnych i uczniowie szkoły ponadgimnazjalnej.
Uczestników oceniało Jury w składzie: przewodnicząca – dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Dębicy pani Marzena Kowalska, członkowie: dyrektor Placówki Wsparcia Dziennego i Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka w Dębicy – pani Elżbieta Kłęczek oraz przedstawiciel Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Starostwa Powiatowego w Dębicy pani Paulina Sroka ? Krzemień.
Komisja Jury dokonała oceny recytacji w oparciu o następujące kryteria: dobór repertuaru, interpretacja utworu oraz ogólny wyraz artystyczny.
Wyniki przedstawiają się następująco:
Kategoria 1 – wychowankowie przedszkoli:
I miejsce – Aleksandra Grzybowska Ochronka Sióstr Służebniczek BDNP w Dębicy
II miejsce – Piotr Malinowski Niepubliczne Przedszkole „Ukryty Dar”
III miejsce – Aleksandra Czaja Przedszkole Miejskie nr 2 w Dębicy
Wyróżnienie – Karol Radzik Przedszkole Miejskie nr 2 w Dębicy
Kategoria 2 – uczniowie szkół podstawowych kl. I – III
I miejsce – Oliwia Lipa Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Pustkowie
II miejsce – Karol Warchał Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Dębicy
III miejsce – Tomasz Mądro Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy
Kategoria 3 – uczniowie szkół podstawowych kl. IV – VII
I miejsce – Karolina Koziczkowska Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi   w Dębicy
II miejsce – Paweł Wolak Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Pustkowie Osiedlu
III miejsce – Adam Smutek  Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Pustkowie Osiedlu
Wyróżnienie – Natalia Hołota Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy
Wyróżnienie – Katarzyna Bielak Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Dębicy
Wyróżnienie – Dominika Więcek Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Dębicy
Wyróżnienie – Szymon Gil Szkoła Podstawowa nr 5 w Dębicy
Kategoria 4 – uczniowie gimnazjum
I miejsce – Sebastian Kieraś Szkoła Podstawowa nr 5 w Dębicy
II miejsce – Jolanta Misiora Szkoła Podstawowa nr 5 w Dębicy
III miejsce – Mateusz Kontrabecki  Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy
Wyróżnienie – Amelia Rogowska Szkoła Podstawowa nr 5 w Dębicy
Kategoria 5 – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych
I miejsce – Dawid Kliś Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy
II miejsce – Przemysław Kupiec Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy
III miejsce – Bernadetta Różańska Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy

Sponsorem nagród w konkursie jest Starostwo Powiatowe w Dębicy, natomiast pamiątkowe gadżety ufundował Urząd Miasta w Dębicy. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom, rodzicom, sponsorom oraz przybyłym gościom.

Najnowsze wpisy

MARCINKOWE ROGALE POMOGĄ WOJTKOWI
MARCINKOWE ROGALE POMOGĄ WOJTKOWI

20 października 2020

JADŁOSPIS 19.10-30.10
JADŁOSPIS 19.10-30.10

19 października 2020

Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej

17 października 2020

KOMUNIKAT
KOMUNIKAT

16 października 2020

Podziękowania dla Rady Rodziców
Podziękowania dla Rady Rodziców

16 października 2020

Kategorie

Popularne tagi

Skip to content