Przejdź do treści
IV POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI „POLSCY POECI DLA MAŁYCH I DUŻYCH”
26 kwietnia 2018

IV POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI „POLSCY POECI DLA MAŁYCH I DUŻYCH”

20 kwietnia 2018 r. o godz. 10.00 w czytelni Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej odbył się IV Powiatowy Konkurs Recytatorski „Polscy Poeci dla Małych i Dużych” zorganizowany przez Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy oraz Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Dębicy. Prezentowane utwory miały charakter patriotyczny ze względu na Obchody Roku Jubileuszowego 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości oraz 660- lecia lokacji Dębicy. Patronat Honorowy nad przedsięwzięciem objął Burmistrz miasta Dębicy Mariusz Szewczyk.No Valid Folder Selected

Celem konkursu były: rozbudzanie zdolności twórczych i talentów, rozwijanie i wyzwalanie kreatywności, dostarczanie pozytywnych wrażeń i emocji, budzenie zainteresowania poezją, rozwijanie umiejętności w zakresie prawidłowego przekazu treści utworów poetyckich oraz integrowanie dzieci i młodzieży z różnych placówek poprzez wspólne przeżywanie poezji. Uczestnicy występowali w czterech kategoriach wiekowych: wychowankowie przedszkoli,  uczniowie klas I-III szkoły podstawowej, uczniowie klas IV-VII szkoły podstawowej, uczniowie  klas gimnazjalnych i uczniowie szkoły ponadgimnazjalnej.
Uczestników oceniało Jury w składzie: przewodnicząca – dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Dębicy pani Marzena Kowalska, członkowie: dyrektor Placówki Wsparcia Dziennego i Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka w Dębicy – pani Elżbieta Kłęczek oraz przedstawiciel Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Starostwa Powiatowego w Dębicy pani Paulina Sroka ? Krzemień.
Komisja Jury dokonała oceny recytacji w oparciu o następujące kryteria: dobór repertuaru, interpretacja utworu oraz ogólny wyraz artystyczny.
Wyniki przedstawiają się następująco:
Kategoria 1 – wychowankowie przedszkoli:
I miejsce – Aleksandra Grzybowska Ochronka Sióstr Służebniczek BDNP w Dębicy
II miejsce – Piotr Malinowski Niepubliczne Przedszkole „Ukryty Dar”
III miejsce – Aleksandra Czaja Przedszkole Miejskie nr 2 w Dębicy
Wyróżnienie – Karol Radzik Przedszkole Miejskie nr 2 w Dębicy
Kategoria 2 – uczniowie szkół podstawowych kl. I – III
I miejsce – Oliwia Lipa Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Pustkowie
II miejsce – Karol Warchał Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Dębicy
III miejsce – Tomasz Mądro Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy
Kategoria 3 – uczniowie szkół podstawowych kl. IV – VII
I miejsce – Karolina Koziczkowska Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi   w Dębicy
II miejsce – Paweł Wolak Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Pustkowie Osiedlu
III miejsce – Adam Smutek  Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Pustkowie Osiedlu
Wyróżnienie – Natalia Hołota Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy
Wyróżnienie – Katarzyna Bielak Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Dębicy
Wyróżnienie – Dominika Więcek Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Dębicy
Wyróżnienie – Szymon Gil Szkoła Podstawowa nr 5 w Dębicy
Kategoria 4 – uczniowie gimnazjum
I miejsce – Sebastian Kieraś Szkoła Podstawowa nr 5 w Dębicy
II miejsce – Jolanta Misiora Szkoła Podstawowa nr 5 w Dębicy
III miejsce – Mateusz Kontrabecki  Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy
Wyróżnienie – Amelia Rogowska Szkoła Podstawowa nr 5 w Dębicy
Kategoria 5 – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych
I miejsce – Dawid Kliś Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy
II miejsce – Przemysław Kupiec Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy
III miejsce – Bernadetta Różańska Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy

Sponsorem nagród w konkursie jest Starostwo Powiatowe w Dębicy, natomiast pamiątkowe gadżety ufundował Urząd Miasta w Dębicy. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom, rodzicom, sponsorom oraz przybyłym gościom.

Skip to content