Przejdź do treści
INTERNETOWY TEATR TVP DLA SZKÓŁ XXIII
24 czerwca 2015

INTERNETOWY TEATR TVP DLA SZKÓŁ XXIII

3 czerwca 2015 ROKU w ramach projektu Internetowy Teatr TVP dla Szkół  uczniowie naszej  szkoły obejrzeli  ostatni w tym roku szkolnym spektakl „PRĘCIK” z Teatru Baj Pomorski w Toruniu. No Valid Folder Selected

„PRĘCIK” Maliny Prześlugi w reżyserii Zbigniewa Lisowskiego jest opowieścią o sile miłości, o oddaniu i o poświęceniu, z których zaczynamy sobie zdawać dopiero wtedy, gdy kogoś tracimy.

Tekst Maliny Prześlugi utrzymany jest w konwencji literatury drogi. Historia to nietypowa, bo opowiedziana z perspektywy przedmiotów codziennego użytku, stąd obecne w spektaklu elementy teatru absurdu i teatru przedmiotu.

PRĘCIK jest opowieścią o sile miłości, o oddaniu i o poświęceniu, z których zaczynamy sobie zdawać dopiero wtedy, gdy kogoś tracimy. Przedstawienie powstało po to, by pokazać piękno relacji panujących w rodzinie.

Nie wiadomo czemu dziewczynka jest chora – czy dręczy ją choroba duszy czy też ciała. Wiadomo za to na pewno, że są z nią najbliżsi, którzy ją kochają i ze wszystkich sił starają się jej pomóc. „Pręcik” nie jest dla nas opowieścią o śmierci, mimo że bardzo często w ten sposób interpretuje się dramat Prześlugi. Śmierć, podobnie jak w życiu, pojawia się na samym końcu spektaklu, ale przecież w obliczu spraw ostatecznych każde życie jest ostateczne. Jedyną wartością, która może pokonać śmierć jest miłość.

Zbigniew Lisowski

 

„Pręcik” Maliny Prześlugi został nagrodzony w XXII edycji Konkursu na Nową Sztukę dla Dzieci i Młodzieży. Przedstawienie jest poruszającą opowieścią o sile miłości i przyjaźni, o narodzinach więzi i o przywiązaniu do drugiego człowieka. Spektakl bogaty jest w dowcip, elementy teatru absurdu oraz teatru przedmiotu. Muzykę graną na żywo skomponowali muzycy z zespołu Hotel Kosmos – Mateusz Jagielski i Rafał Skonieczny.

 

źródło:  www.bajpomorski.art.pl/precik,12,pl,2,1,24,html

Najnowsze wpisy

MARCINKOWE ROGALE POMOGĄ WOJTKOWI
MARCINKOWE ROGALE POMOGĄ WOJTKOWI

20 października 2020

JADŁOSPIS 19.10-30.10
JADŁOSPIS 19.10-30.10

19 października 2020

Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej

17 października 2020

KOMUNIKAT
KOMUNIKAT

16 października 2020

Podziękowania dla Rady Rodziców
Podziękowania dla Rady Rodziców

16 października 2020

Kategorie

Popularne tagi

Skip to content