Przejdź do treści
INTERNETOWY TEATR DLA SZKÓŁ XXVIII
25 listopada 2016

INTERNETOWY TEATR DLA SZKÓŁ XXVIII

Po raz kolejny w tym roku w ramach projektu Internetowy Teatr dla Szkół TVP uczniowie gimnazjum obejrzeli  spektakl ,, Chodź na słówko” z Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. No Valid Folder Selected

Bohaterami przedstawienia były słowa, które zostały błędnie wypowiedziane i nie wiedziały kim tak naprawdę są. Wspólnie zastanawiały się jaka ma być ich właściwa osobowość. Kula pragnęła za wszelką cenę stać się kurą, a Toperz zastanawiał się czy może powinien zostać nietoperzem. Słowa prowadziły bardzo zabawne rozmowy, a ich pomysły, kto mógłby pomóc w rozwikłaniu tych rozterek, przywoływały na scenę kolejne ciekawe postaci. „Chodź na słówko” otrzymało ATEST ASSITEJu – Świadectwo Wysokiej Jakości i Poziomu Artystycznego za 2012 rok. Wyróżnienie to przyznawane jest przez Polski Ośrodek Międzynarodowego Stowarzyszenia Teatrów dla Dzieci i Młodzieży, za wysoki poziom artystyczny przedstawień dla dzieci i młodzieży. Jako jedyna propozycja dla dzieci przedstawienia znalazło się w finale 19. Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, a sam tekst zdobył nagrodę. Dramat typowany był również przez krytyków w rankingu ?Najlepszy, najlepsza, najlepsi w sezonie 2012/2013? w piśmie Teatr.

Skip to content