Przejdź do treści
INTERNETOWY TEATR DLA SZKÓŁ XV
23 września 2014

INTERNETOWY TEATR DLA SZKÓŁ XV

23 września 2014r. w ramach Internetowego Teatru dla Szkół uczniowie Szkoły Przysposabiającej do pracy obejrzeli  muzyczny spektakl pt.”TU-WIM” w wykonaniu Teatru Powszechnego w Łodzi.

No Valid Folder Selected

Sięgając po poezję Juliana Tuwima, reżyserzy opowiedzieli  nie tylko o poecie. Bohaterami przedstawienia uczynili „ludzi cienia”, min. akustyka,garderobianą, bileterkę, portiera – pracowników teatru –  którzy na co dzień nie stają blisko sceny, ale bez których teatr nie byłby miejscem magicznym, zarówno dla widzów, jak i aktorów. Postacie krzątały się w zamkniętym teatrze, co rusz na siebie wpadając. Przez ich usta przemawiał Tuwim. Jego poezją, szlagierami, wierszami dla dzieci bohaterowie mówili o swych lękach i pragnieniach.

Muzyka i ciekawe aranżacje starych przebojów dopełniły przedstawienia, które pozostanie w naszej pamięci na długo.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne odsłony.

 

Koordynatorzy projektu: M.Hajduk, A.Nalepa-Proszowska

Skip to content