Przejdź do treści
INTERNETOWY TEATR DLA SZKÓŁ TVP XX
24 lutego 2015

INTERNETOWY TEATR DLA SZKÓŁ TVP XX

24 lutego 2015 roku  w ramach Internetowego Teatru dla Szkół uczniowie naszej szkoły już po raz dwudziesty mogli obejrzeć kolejne przedstawienie. Tym razem przygotowano spektakl pt „PACAN – HISTORIA O MIŁOŚCI” w wykonaniu Wrocławskiego Teatru Lalek. No Valid Folder Selected

Sztuka „PACAN – HISTORIA O MIŁOŚCI”  Marii Wojtyszko to napisana z dużą wrażliwością i poczuciem humoru opowieść o zwierzętach, które straciły dom. Głównym bohaterem jest Pacan – pies  kundel, który kiedyś miał na imię Fryderyk. Pewnego dnia  Marcin – właściciel Pacana znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Zrozpaczony pies postanawia go odszukać, nie jest jednak przyzwyczajony do samotnych wędrówek po mieście i szybko trafia do schroniska,  gdzie poznaje przyjaciół: ślepego Bąbla, uprawiającego filozofię Wschodu, nadpobudliwego Tolka i muzykującego Metala , Gustawa – słonia, który popadł w depresję po tym, jak skończyła się jego cyrkowa kariera oraz  Księżniczkę – charcicę afgańską. Z Księżniczką Pacana połączy uczucie, które zaowocuje 10 szczeniakami. A kiedy w schronisku pojawi się Marcin, będzie musiał dokonać trudnego wyboru – zostawić tam przyjaciela czy wrócić do domu z 12 psami. Koordynatorzy projektu: M.Hajduk, A.Nalepa-Proszowska

 

Najnowsze wpisy

Jadłospis
Jadłospis

25 września 2023

Wyrazy współczucia
Wyrazy współczucia

23 września 2023

Jadłospis
Jadłospis

5 września 2023

Jadłospis
Jadłospis

5 września 2023

Skip to content