Przejdź do treści
INTERNETOWY TEATR DLA SZKÓŁ TVP XVI
3 października 2014

INTERNETOWY TEATR DLA SZKÓŁ TVP XVI

3 października 2014 roku w ramach Internetowego Teatru dla Szkół TVP uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum obejrzeli spektakl pt: ROBALE w wykonaniu Teatru Lalki i Aktora KUBUŚ z Kielc.

No Valid Folder Selected

Przedstawienie przybliżyło uczniom tematykę ekologii. Spektakl to zabawna historia o podziemnym świecie, gdzie żyją obdarzone ludzkimi cechami turkucie i dżdżownice: dwie kłótliwe, ale jednocześnie sympatyczne mamy: Maryla i Klaudyna,  ich zaprzyjaźnieni ze sobą synowie: Maurycy i Kleofas oraz mądry kret albinos. Bohaterowie żyją swoimi przyjaźniami i konfliktami do czasu, gdy niespodziewanie na ich terytorium pojawia się człowiek. Rodzina ludzi – mama,tata i syn –  która właśnie kupiła tu działkę, wprowadza dużo zamieszania w życie naszych małych bohaterów. Nowa sytuacja, w której znalazły się robale, z jednej strony zaczyna zagrażać ich bezpieczeństwu, ale z drugiej wyzwala w nich poczucie solidarności i pomaga dostrzec absurdalność  ich dotychczasowych kłótni.

Naszą szczególną uwagę przykuła scenografia spektaklu. Układ sceniczny pomyślany został tak, że oba światy ludzki i robaczy były widoczne na scenie równocześnie.   Aktorzy grający ludzkie postacie występowali wyłącznie w żywym planie. Zaś role robali to także animacja kolorowymi lalkami – konstrukcjami zbudowanymi na sprężynach, które poprzez wyginanie i rozciąganie  świetnie oddawały naturalne ruchy turkuci i dżdżownic, a jednocześnie pozwalały na wyrażanie emocji przez naszych małych bohaterów.

 

Koordynatorzy projektu: M.Hajduk, A.Nalepa-Proszowska

Najnowsze wpisy

Jadłospis Smaki Radości
Jadłospis Smaki Radości

30 października 2020

Komunikat  28.10.2020
Komunikat 28.10.2020

28 października 2020

Komunikat
Komunikat

24 października 2020

MARCINKOWE ROGALE POMOGĄ WOJTKOWI
MARCINKOWE ROGALE POMOGĄ WOJTKOWI

20 października 2020

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

17 października 2020

Skip to content